12:55 21. Oktoober 2018
Kuula otse
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
USA senatis pakuti välja toetus Euroopale Venemaa gaasist keeldumise eest

USA senatis pakuti välja toetus Euroopale Venemaa gaasist keeldumise eest

© Fotolia / Pozdeevvs
Majandus
lühendatud link
Nord Stream 2 (52)
29 0 0

USA Vabariikliku partei senaator Ron Johnson ja demokraat Chris Murphy esitasid Kongressile seaduseelnõu, mis näeb ette miljardite dollarite eraldamist Euroopa energiaprojektide rahastamiseks.

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Märgitakse, et see samm aitab "vastu seista Venemaa mõjule", vahendab RIA Novosti viitega agentuurile Bloomberg. Murphy väidab, et suurem osa Euroopast tugineb Venemaa energiaressurssidele.

Trump nimetas Saksamaa kulutusi Nord Stream 2 kohatuiks >>

Tema arvates võimaldab uute energiaallikate otsimine mitte ainult "lammutada Venemaa" kontrolli Euroopa üle, vaid luua ka uusi töökohti Ameerika Ühendriikides.

USA energeetikapoliitika
Ameeriklaste LNG ei paku Saksamaale huvi, illustreeriv foto
© AP Photo / Jesco Denzel/German Federal Government

Energiaressursside tarnimine üle maailma on üks tähtsamaid teemasid Ameerika valitsuse päevakorras. Suvel selgus, et Euroopa Liit on konkurentsivõimeliste hindade korral valmis investeerima uutesse, peamiselt Ameerika Ühendriikide päritolu veeldatud maagaasi (LNG) terminalide ehitamisse.

Nii üritab Washington tõrjuda Venemaad Euroopa energiaturult. Ameerika administratsioon väidab, et neil on seejuures ainult head kavatsused — mitmekesistada turgu ja mitte lubada Moskval kasutada oma energiaressursse "surve avaldamiseks Euroopa partneritele."

Lisaks avaldab Washington tõsist vastuseisu Nord Stream 2 gaasijuhtme ehitamisele, väites, et see muudab Euroopa "sõltuvaks Venemaa energiaressurssidest".

Saksamaa astus Nord Stream 2 kaitseks välja >>

Samas on Venemaa korduvalt kutsunud üles seda teemat mitte politiseerima. Vladimir Putini sõnul käsitleb Moskva seda projekti ainult majandusliku projektina. Saksamaa välisminister Heiko Maas märkis omakorda, et "Saksamaal ei ole mingit sõltuvust Venemaast, eriti energeetikaküsimustes".

Teema:
Nord Stream 2 (52)
Tagid:
poliitika, gaas, majandus, USA senat, Nord Stream 2, EL, Euroopa, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Keskmaa raketikompleks RSD-10 Pioneer - NATO klassifikatsioon SS-20

  USA senaator Rand Paul kritiseeris Ameerika Ühendriikide otsust väljuda keskmaa tuumarelvastuse piiramise leppest (INF - Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty) Venemaaga, öeldes, et see hävitaks aastakümnete jooksul saavutatud tulemused relvastusekontrolli vallas.

  13
 • Lidl торговая марка

  Saksa odavpoekett Lidl pani Riias nurgakivi 55 miljoni eurosele logistikakeskusele. Hoone peaks valmima aastaks 2020.

  13
 • Ajakirjaniku Jamal Khashoggi portree

  Saudi-Araabia skandaali ja riigi aeglase muutumise tõttu "poliitiliselt mürgiseks kliendiks" on isegi kõige Saudi-lojaalsemad lobistid keeldunud nende heaks töötamast.

  47