06:16 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Majandus
lühendatud link
342 0 0

Itaalia asepeaminister ja erakonna Liiga juht Matteo Salvini teatas esmaspäeval, et Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonid on sotsiaalne, kultuuriline ja majanduslik absurd.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Salvini selgitas tööstusettevõtete juhtidega kohtudes, et paljud äriliidrid on temalt küsinud, millal sanktsioonid läbi saavad. Samuti märkis ta, et Itaalia firmad on Vene-sanktsioonide tõttu löögi saanud, vahendas ERR viitega Reuters'ile. Asepeaminister lisas, et ta sõidab kolmapäeval taas Venemaale.

Itaalias on uus valitsus — nüüd algab Itaalia kriis EL-is >>

Itaalia peaminister Giuseppe Conte kommenteeris teisipäeval, et Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaa vastu kahjustavad Itaalia ettevõtteid. Conte külastab Moskvat 24. oktoobril.

Salvini ütles septembris intervjuus RT-le, et varsti on Euroopa Liidul võimalus suhted Venemaaga uuesti läbi vaadata. "Järgmise aasta maikuus tekib ajalooline võimalus lõplikult muuta jõudude vahekorda Euroopas," ütles ta, pidades silmas 2019. aasta mai lõpus toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi.

2014. aasta märtsis kehtestas Euroopa Liit individuaalsed piirangud venelaste ja ukrainlaste vastu, keda süüdistab "Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse õõnestamises". Sellest ajast peale on neid järjepidevalt poole aasta võrra pikendatud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Samas on sanktsioonide nimistu Ukraina kodanike, Donetski ja Luganski isehakanud rahvavabariikide juhtide ja maakaitseväe esindajate, samuti Venemaa poliitikute, ühiskonnategelaste ja juriidiliste isikute arvel pidevalt laienenud. Praegu on nimekirjas 155 inimest ja 44 organisatsiooni.

Moskva on omakorda korduvalt süüdistused Ukraina asjadesse sekkumises tagasi lükanud ja teatanud, et temaga sanktsioonide keeles kõnelda on kontraproduktiivne.

Kas Venemaa peaks Euroliitu sanktsioonide eest tänama? >>

Sanktsioonid jäävad jõusse 2019. aasta 15. märtsini. Need hõlmavad varade külmutamist ja reisipiiranguid, teatas EL-i Nõukogu pressiteenistus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti septembris.

Moskvas märgiti seda sammu kommenteerides, et Venemaa areneb oma rada pidi ja sanktsioonidele tähelepanu ei pööra.

Tagid:
poliitika, sanktsioonid, ettevõtlus, majandus, ettevõtted, Giuseppe Conte, Matteo Salvini, Euroopa, Venemaa, Itaalia

Peamised teemad