18:30 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Majandus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
3010

Uus, peamiselt veeldatud maagaasil sõitma hakkav laev ehitatakse Soomes Rauma laevatehases ja peaks valmima 2021. aasta lõpuks.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Tallink Grupp ja Rauma Marine Constructions allkirjastasid kolmapäeval, 17. oktoobril ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt kavatseb Tallink tellida Tallinna–Helsingi liinile uue Tallink Shuttle´i kiirlaeva, teatas Tallink Grupp.

Projekti eeldatavaks maksumuseks kujuneb 250 miljonit eurot.

Läänemere kõige keskkonnasõbralikum laev

Sarnaselt Tallink Shuttle´i 2017. aasta alguses valminud kiirlaevaga Megastar hakkab ka uus valmiv laev peamise kütusena kasutama veeldatud maagaasi ehk LNG-d. Laev mahutab 2800 reisijat.

Паром Megastar
© Фото : Tallink Eesti
Megastar.

Tavalised kütused paiskavad õhku suurel hulgal erinevaid heitgaase, mis pikas perspektiivis võivad mõjuda halvasti nii inimestele kui ka ümbritsevale loodusele. Kui mootorites põleb maagaas, siis paiskub sellest välja oluliselt vähem heitgaase.

Nagu Megastarigi puhul, kasutatakse ka uue Tallink Shuttle'i kiirlaeva ehitamisel viimase aja tipptehnoloogiaid ja kõige uuenduslikumaid lahendusi. Tallink Grupi eesmärk on uue laeva näol ehitada Läänemere kõige energiatõhusam ja keskkonnasõbralikum laev.

Järgmine samm Tallinna ja Helsingi ühenduses

Tallinki uue Tallinna-Helsingi kiirlaeva ehitab Rauma laevatehas.

Seadusemuudatused loovad aluse edasistele tegevustele laevade Eesti lipu alla toomiseks>>

"Tallink Grupp on Tallinna ja Helsingi vahelise laevaliikluse arengusse nii energiat kui ka ressursse panustanud aastakümneid. Shuttle-teenuse loomisega rohkem kui kümme aastat tagasi oleme kahe pealinna vahele ehitanud püsiva ühenduse, pakkudes aastaringselt mitmeid väljumisi iga päev. Megastar oli meie jaoks sellel teekonnal suur samm edasi ja uus laev on kindlasti järgmine sama oluline saavutus," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Uued koostöövõimalused Eesti ja Soome ettevõtetele

"Meil on väga hea meel, et saame selle projekti ellu viia koostöös Soome laevatehasega, pakkudes väärtuslikke töötunde ja koostöövõimalusi mitmetele Eesti ja Soome ettevõtetele ja tarnijatele. Tallink on ettevõte, mis pidevalt areneb, ja meie otsused on selle tõestuseks. Kindlasti on meil ettevõtte kasvades ja teenuste täienedes tulevikus veel uudiseid, mida jagada," lisas Nõgene.

Läti valitsuses ollakse valmis kaalutlema parvlaevaliini Saaremaale>>

Projekti maht laevatehase jaoks on umbes 1500 inimtööaastat.

Rauma laevatehasele juba mitmes Tallinki laev

Tallink Grupi laevadest on Soomes Rauma laevatehases aegade jooksul ehitatud neli laeva. Viimati ehitati Rauma laevatehases Tallinki Tallinna–Stockholmi liinil opereeriv laev Baltic Queen, mis valmis 2009. aastal.

Tallink Grupp ja Rauma Marine Constructions töötavad laevaehituslepingu ning laevaehituse finantseerimist puudutavad kokkulepped välja järgmise paari kuu jooksul.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
maagaas, kiirlaev, Tallink, Helsingi, Tallinn

Peamised teemad