07:19 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Majandus
lühendatud link
56820

Riigikohus otsustas, et nii nagu muudki inimeste ja firmade võlad riigi ees aeguvad viie aastaga, peavad samamoodi viie aastaga aeguma ka maksuvõlad.

TALLINN, 5. november — Sputnik. Seni ei vabastanud maksuvõlgadest riigi ees ka võlglase surm, need kandusid edasi tema pärijatele. Niisiis võivad peale võlgniku enda ka näiteks võlgniku lapsed nüüd kergemalt hingata, vahendab Pealinn.

Ilmselt soovib riik nüüd kulutada vähem aega ja raha lootusetute võlgnike pigistamisele, kellelt nagunii midagi võtta pole.

Samas võiks neil maksuvõlgnikel siiski silma peal hoida. Miks mitte panna hoopis võlanõuded pausile ja nõuda raha tagasi siis, kui võlgnikel kunagi hakkab paremini minema.

Kohtunik mõistis alaealiselt välja memme vaeva >>

Kõigest hoolimata ei tohi tekkida suur seltskond inimesi, kes kuritahtlikult ei kavatsegi oma makse maksta ning vaid aegumistähtajale loodavadki.

Kolmandik eestimaalasi ei tea või ei ole mõelnud sellele, kes on nende pärijateks, ning iga viies elanik ei ole teadlik, et lisaks varale päritakse ka võlad. See selgus Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse poolt esmakordselt läbi viidud pärimisteemalisest uuringust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu sügisel.

12% elanikest ei olnud teadlikud, kes täpselt pärib nende varad ja kohustused, kui nad surevad, ning 20% polnud sellele mõelnud. Teadlikumad olid oma pärijatest üle 65-aastased elanikud ning naised.

Kõige vähem olid oma pärijatele mõelnud üksi elavad inimesed. Ligi 20% elanikkonnast ei teadnud, et lisaks varale päritakse ka laene ja muid finantskohustusi.

Riigil on vaja Eesti inimestelt ja ettevõtetelt sisse nõuda üle kahesaja miljonit euro, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti suvel. Enam kui kahesajast miljonist eurot, mis riigil on vaja kohtutäiturite ja maksuhaldurite abiga inimestelt ning ettevõtetelt sisse nõuda jääb praegu saamata nelikümmend kuni viiskümmend protsenti.

Panganduse pihtide vahel >>

Kõik kohalikud omavalitsused ja ligi 40 riigiasutust puutuvad kokku inimeste ja ettevõtetega, kes pole oma kohustusi riigi ees õigeks ajaks täitnud. Lihtne näide on kiiruseületaja, kes jätab talle antud tähtaja jooksul trahvi maksmata.

Samal teemal

Võlgnikud peavad riigile maksma üle 200 miljoni euro
Riigikohus keeldus Artur Žukovi kaebust menetlemast
Tagid:
pärija, aegumine, maksuvõlg, laps, võlg, ühiskond, majandus, ettevõte, riigikohus, Eesti

Peamised teemad