09:29 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Majandus
lühendatud link
3810

Valgevene rahandusmiilits lõikas läbi sanktsioneeritava toodangu tarnekanali Venemaale. Sellest teatati Valgevene Riigikontrolli Komiteest.

TALLINN, 5. november — Sputnik. Märgitakse, et kuritegelikku rühmitusse kuulusid venelased ja ukrainlased. Ligi kaks aastat ostsid nad Poolast ja Ukrainast puu- ja juurvilju, vedasid selle Valgevenesse ning seejärel müüsid Venemaal, vahendas RIA Novosti

Ungari välisminister teatas EL salajasest ärist Venemaaga >>

"Et anda näilisus oma tegevuse legaalsusest, kasutasid nad nelja libaettevõtluse struktuuri ja mõnede eraettevõtjate kontrollitavaid raamatupidamisdokumente," täpsustati riigikontrolli komitees.

Ebaseaduslik tulu ulatus üle 140 000 dollari. Algatatud on kriminaalasi ebaseadusliku äritegevuse paragrahvu alusel. Illegaalset äri juhtis 32-aastane Ukraina kodanik, ta peeti kinni ja võeti vahi alla.

Venemaa toodanguembargo

Venemaa kehtestas 2014. aasta suvel embargo teatud kaupadele riikidest, mis on kehtestanud Venemaa-vastased sanktsioonid – USA-st, EL-i riikidest, Kanadast, Austraaliast ja Norrast. Keelu alla pandi liha, vorstid, kala ja mereannid, jurviljad, puuviuljad, piimatooted.

2015. aasta juulis kirjutas Vladimir Putin alla määrusele sisseveokeeluga toidukaupade hävitamiseks. Ametivõimud märkisid, et sanktsioneeritavate toodete likvideerimine aitab kahandada salakauba voogu, kuna see osutub majanduslikult tulutuks.

Euroopa sanktsioonid Venemaa vastu: mure kõigile >>

Oktoobris teatas põllumajandusminister, et see toodang saabub jätkuvalt Venemaale Valgevene kaudu. Valgevene president Aleksandr Lukašenka süüdistas omakorda Venemaa ettevõtteid selles, et nemad ise tarnivad Valgevene kaudu toodangut, mis kuuluvad sanktsioonide alla. Tema sõnul seisavad selle taga "raskete pagunitega suurekaliibrilised tegelased".

Tagid:
ebaseaduslik, juurviljad, puuviljad, kuritegevus, tarnekanal, sanktsioonid, rahandusmiilits, Ukraina, Poola, Valgevene, Venemaa

Peamised teemad