21:57 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Majandus
lühendatud link
1610

Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul on foorumi teema aktuaalne nii linnadele ja valdadele, omavalitsuste liitudele kui ka loomulikult riigi tasandil.

TALLINN, 12. november — Sputnik. Teisipäeval, 13. novembril algusega kell 10 toimub Tallinnas Kultuurikatlas 17. omavalitsusfoorum teemal "Maksupoliitika – regionaalarengu mootor", teatas Tallinna linnavalitsus.

"Maksupoliitika valikutest sõltub kohaliku omavalitsuste võimekus täita nendele seatud ülesandeid, sellest sõltuvad investeeringud ja maksupoliitikast tõotab saada ka üks 2019. aasta Riigikogu valimiste võtmeteemasid," selgitas Taavi Aas.

Aas osutas, et kohalik omavalitsus on iseseisev võimutasand ja see peab paremini kajastuma ka nende finantsilise tugevuses.

Haldusreform muutis maakondade rahvaarvu >>

Foorumipäeva avaettekande teeb riigihalduse minister Janek Mäggi, kes keskendub jätkusuutlikule maksupoliitikale kui ühele regionaalarengu peamisele nurgakivile.

Kohalike omavalitsuste vaatenurka tutvustavad Jüri Võigemast, Aivar Riisalu ja Neeme Suur. Eesti maksupoliitika hetkeseisule annab hinnangu Tartu Ülikooli majandusteadlane Viktor Trasberg.

Omavalitsused saavad tuge hooldekodude ehitamiseks, illustreeriv foto
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Foorumi teise poole avab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Ahti Kuninga ettekanne, mis selgitab, kuidas maksupoliitika aitab kaasa paremate ühenduste loomisele. Ettevõtjate ootustest maksupoliitikale kõneleb ettevõtja Juhan Särgava. 

Soome maksupoliitika ja selle rakendamise kogemusi regionaaltasandil jagab Soome Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Liidu finantsdirektor Henrik Rainio. Euroopa Liidu eelarve arengutest räägib EL Regioonide Komitee liige Uno Silberg. Päeva lõpetab paneeldiskussioon.

Omavalitsusfoorumid on 2009. aastast saadik toonud kokku omavalitsustegelasi, eksperte ja teisi Eestimaa linnade ja valdade käekäigu vastu huvi tundvaid inimesi, et üheskoos arutada kohaliku elu sõlmküsimusi.

Et Eesti maksusüsteemis ei ole kaugeltki kõik korras, sellest andsid Eesti valitsusele märku parlamendihoone ees toimunud protestimeeleavaldusele kogunenud inimesed, kirjuas uudisteportaali Sputnik Eesti ajakirjanik oktoobris.

Omavalitsuste tulubaas kasvab 4,7 miljoni võrra >>

Tallinnas Toompeal toimus 17. oktoobril meeleavaldus nimetusega "Maksud paika!" Üritusest võttis osa umbes poolsada inimest, kes küll üsnagi leebel kujul, kuid lõpuks ometi andsid riigiteenritele teada, et Eesti elanikkonna maksukoormus on liialt kõrge.

© Sputnik / Владимир Новиков
Eestis protestiti tohutute aktsiiside vastu

Omavalitsus on Eestis põhiseaduses sätestatud omavalitsusüksuse – valla (vallavalitsus) või linna (linnavalitsus) – demokraatlikult moodustatud võimuorgan, kel on õigus, võime ja kohustus iseseisvalt korraldada ja juhtida kohalikku elu.

Kohalik omavalitsus rajaneb riigi territooriumi haldusjaotusel ja teostub demokraatlikult moodustatud esindus- ja võimuorganite kaudu, samuti kohaliku elu küsimustes rahvaküsitluse, —hääletuse või —algatuse teel. (Allikas: Vikipeedia).

Tagid:
omavalitsusfoorum, maksupoliitika, majandus, kultuurikatel, omavalitsus, Tallinn, Eesti

Peamised teemad