06:45 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Majandus
lühendatud link
4310

WTO ei ole enam töökorras - organisatsiooni uuendamise vajalikkus on ilmne.

TALLINN, 22. november – Sputnik. Venemaa loodab, et peagi Argentinas algaval G20 tippkohtumisel väljendavad ka teised riigid toetust mitmepoolsele lähenemisele rahvusvahelise kaubanduse küsimustes, vahendas RIA Novosti Venemaa esindajat G20-s Svetlana Lukašit. 

"Praegu ei ole Maailma Kaubandusorganisatsioon üldse mitte töökorras, WTO peamised institutsioonid ei täida oma ülesandeid või teevad seda äärmiselt ebaefektiivselt.

Loomulikult mõistetakse, et WTO-d tuleb uuendada – nii, et ta peegeldaks tänapäeva tegelikkust," sõnas Lukaš Moskvas toimunud briifingul.

Tema sõnul jäävad paljud tänapäeva küsimused väljapoole WTO eeskirjade raamistikku, näiteks investeeringuid ja elektrooniline kaubandus.

Trump teatas USA võimalikust lahkumisest WTO-st >>

"See ei aita arusaadavalt kaasa WTO autoriteedi tugevnemisele, samal ajal mõistavad kõik riigid, et organisatsioon peaks ka edaspidi jääma rahvusvahelise kaubanduse reguleerimise keskpunktiks, kuid reeglid peaksid muutuma kõigi jaoks ühetaolisteks," ütles Lukaš.

Brüssel kahtlustab EL-i riike "separaatläbirääkimistes" Pekingiga >>

Esindaja sõnul muutuvad kaubanduse küsimused Argentiina G20 tippkohtumisel kõige kuumemaks teemaks. "Me eeldame, et kõik liikmed väljendavad rahvusvahelise kaubanduse reguleerimise küsimustes oma toetust mitmepoolsele lähenemisele," lõpetas Lukaš. 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, kaitsevad Venemaa ja Hiina valjuhäälselt vabaturu põhimõtteid ja süüdistavad — täiesti õigustatult — Ühendriike, kes hävitavad nüüd mitmeski mõttes nende endi poolt ülesehitatud ülemaailmset majandussüsteemi.

Veel hiljaaegu tundus see ebateadusliku fantaasiana, kuid nüüd on tegu igasuguse originaalsuse kaotanud rutiiniga.

Kuigi arusaam, et kõik toimub sellepärast, et endised nõrgad ja sõltuvad tegijad on õppinud ise kasu saama ja võitma neile peale surutud ebaõiglaste mängureeglite järgi mängides neid, kes selle mängu lõid, soojendab endiselt südant.

Samal teemal

Impeeriumi lõpp: Trump häbistas end ÜRO kõnega
Hiina keeldus Ameerika veeldatud gaasi importimast
Tagid:
vastuolud, tollid, kaubandussõda, e-kaubandus, reeglid, kaubandus, WTO, G20, Svetlana Lukaš, USA, Venemaa

Peamised teemad