02:22 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Vene rubla

USA ettevõtted ei ole aastaga oma kohalolekut Venemaal vähendanud

© Sputnik / Илья Питалев
Majandus
lühendatud link
2710

On olnud ainult võltsuudis, et üks suuremaid rahvusvahelisi IT-ettevõtteid lahkub Venemaalt aga seegi oli libauudis.

TALLINN, 25. detsember - Sputnik. Ameerika firmad ei vähendanud 2018. aastal oma kohalolekut Venemaal ega lahkunud siinselt turult, ütles Ameerika Kaubanduskoja (AmCham) juht Venemaal Aleksis Rodzjanko intervjuus RIA Novostile.

"On olnud ainult võltsuudis, et üks suuremaid rahvusvahelisi IT-ettevõtteid lahkub Venemaalt aga seegi oli libauudis. Aga muidu, ei, ma ei näe, et keegi oleks lahkunud või oluliselt oma kohalolekut vähendanud," ütles agentuuri allikas.

Tema sõnul ettevõtted pigem säilitavad oma kohalolekut ja mõned isegi investeerivad laiendamisse.

Sanktsioonidespiraal vajab pidevalt toitmist>>

"Kaks näidet sellisest investeeringust: Procter & Gamble ehitab tohutu, Euroopa suurima logistikakeskuse. Nad elustasid ehitust oktoobris ja see kestab Novomoskovskis (Tuula oblastis – toim.) poolteist aastat. Boeing avas uue titaanitöötlemistehase, mis on maailma suurim titaanitöötlemisettevõte,"ütles ta.

Sputnik Eesti on korduvalt kirjutanud, et USA uurib juba teist aastat Venemaa "sekkumist" Ameerika valimistesse ning president Donald Trumpi väidetavaid sidemeid Moskvaga. Juurdlust juhivad eriprokurör Robert Mueller ning kongressi mõlemad kojad.

Trump hindas "Venemaa nõiajahi" mõju oma reitingule >>

Nii Valge Maja kui ka Kreml on süüdistused ümber lükanud. Venemaa pool nimetab neid alusetuiks ja Trump "nõiajahiks", mille käivitasid tema vaenlased.

Tagid:
ettevõte, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  74
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  66
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46