20:37 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Majandus
lühendatud link
3010

On olnud ainult võltsuudis, et üks suuremaid rahvusvahelisi IT-ettevõtteid lahkub Venemaalt aga seegi oli libauudis.

TALLINN, 25. detsember - Sputnik. Ameerika firmad ei vähendanud 2018. aastal oma kohalolekut Venemaal ega lahkunud siinselt turult, ütles Ameerika Kaubanduskoja (AmCham) juht Venemaal Aleksis Rodzjanko intervjuus RIA Novostile.

"On olnud ainult võltsuudis, et üks suuremaid rahvusvahelisi IT-ettevõtteid lahkub Venemaalt aga seegi oli libauudis. Aga muidu, ei, ma ei näe, et keegi oleks lahkunud või oluliselt oma kohalolekut vähendanud," ütles agentuuri allikas.

Tema sõnul ettevõtted pigem säilitavad oma kohalolekut ja mõned isegi investeerivad laiendamisse.

Sanktsioonidespiraal vajab pidevalt toitmist>>

"Kaks näidet sellisest investeeringust: Procter & Gamble ehitab tohutu, Euroopa suurima logistikakeskuse. Nad elustasid ehitust oktoobris ja see kestab Novomoskovskis (Tuula oblastis – toim.) poolteist aastat. Boeing avas uue titaanitöötlemistehase, mis on maailma suurim titaanitöötlemisettevõte,"ütles ta.

Sputnik Eesti on korduvalt kirjutanud, et USA uurib juba teist aastat Venemaa "sekkumist" Ameerika valimistesse ning president Donald Trumpi väidetavaid sidemeid Moskvaga. Juurdlust juhivad eriprokurör Robert Mueller ning kongressi mõlemad kojad.

Trump hindas "Venemaa nõiajahi" mõju oma reitingule >>

Nii Valge Maja kui ka Kreml on süüdistused ümber lükanud. Venemaa pool nimetab neid alusetuiks ja Trump "nõiajahiks", mille käivitasid tema vaenlased.

Tagid:
ettevõte, USA, Venemaa

Peamised teemad