23:10 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Majandus
lühendatud link
41 0 0

Inflatsiooni nimetas kahe siseriiklikult kõige olulisema teemana 44 protsenti eestlastest, tervishoiu ja sotsiaalküsimused tõi välja 35 protsenti, selgus andmetest.

TALLINN, 5. jaanuar — Sputnik. Maksude teemat nimetas 21 protsenti, pensioneid tõi probleemina välja 19 protsenti ja töötust 15 protsenti Eesti kodanikest, vahendas Pealinn viitega BNS-le

13 protsenti nimetas suurimate murede hulgas majandusolukorda, 12 protsenti immigratsiooni, 11 protsenti haridussüsteemi, 9 protsenti keskkonda, kliimat ja energiavaldkonda.

Inimesed on valmis kodust töötamise nimel töökohta vahetama >>

Kolm protsenti mainis kuritegevust ning üks protsent tõi suurimate murede hulgas välja kas elamispindade teema, valitsussektori võla või terrorismi küsimuse.

Euroopa Liidu riikides keskmiselt nimetas 23 protsenti suurimate probleemide hulgas tööpuudust, 21 protsenti nii inflatsiooni kui immigratsiooni, 20 protsenti terbvishoi ja sotsiaalteemasid, 15 protsenti majandusolukorda, ning pensione, 14 protsenti keskkonna valdkonda, 12 protsenti kuritegevust, 11 protsenti elamispindasid ja haridust, 10 protsenti riigivõlga, kaheksa protsenti terrorismi ja maksusid.

Samas küsitlusest selgus, et 66 protsenti Eesti elanikest hindab oma riigi majanduse seisukorda heaks, Euroopa Liidus keskmiselt oli see näitaja 49 protsenti.

Kevadise küsitlusega võrreldes on eestlaste positiivne hinnang oma riigi majandusele kasvanud nelja protsendipunkti võrra.

Samas oli eestlaste hinnang Euroopa majandusele langenud ühe protsendipunkti võrra ning novembris hindas EL-i majanduse seisukorda heaks 59 protsenti vastanutest, mis on siiski kõrgem kui ühenduse keskmine näitaja 49 protsenti.

Eurobaromeetri tellitud küsitluse viis ajavahemikul 8.-22. november kõikides EL-i liikmesriikides läbi uuringufirma Kantar, selle käigus küsitleti igas riigis umbes tuhandet valimisealist kodanikku.

Põhja-Tallinn katsetab vabamat töögraafikut >>

Iga viies Eesti töövõtja teeb ületunde nende eest tasu saamata, näitab tööportaali CV Keskus.ee värske küsitlus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembri lõpus. Ületunde — nii tasustatud kui ka tasustamata kokku — tuleb ette pea igal teisel töötajal.

4000 töövõtjat hõlmanud uuring näitab, et 45 protsendil Eesti töötajatel on ületunnid levinud osa tööst, kusjuures 21 protsenti ei saa tehtud ületundide eest lisatasu.

Ületunde tuleb enim ette juhtidel ning see tuleb tihtipeale töötajate rahulolu arvelt. Hiljuti korraldatud uuring näitas, et juhtimiskvaliteediga on rahulolematud kaks kolmandikku töötajatest, märkis CV keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

CVKeskus.ee uuringust selgus, et 77% eestimaalastest on valmis vahetama praegust töökohta, kui nad saaks tööpakkumise, millega kaasneks võimalus töötada kodust, vahendas uuditeportaal Sputnik Eesti suvel.

Enam kui 2000 vastajaga uuringust selgus, et enamik töötajatest (77%) on valmis tööd vahetama juhul, kui palk jääks samaks, kuid avaneks võimalus töötada ka aeg-ajalt kodust.

Rahvusvahelisest uuringust, milles osales 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197-st erinevast riigist, selgus, et kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale.

Riik, kus maailma talendid enim töötada sooviksid, on USA. Eesti ei ole oma edetabelikohta nelja aastaga parandanud.

Kõige enam pakuvad Eesti inimestele huvi Soome, Ameerika Ühendriigid, Rootsi, Suurbritannia, Norra, Saksamaa, Hispaania, Austraalia, Holland ja Kanada.

Samal teemal

Tõuseb pensionite, toetuste ja hüvitiste kojukande hind
Eluaseme hinnad jätkuvalt tõusevad
Tallinnast ja Tartust väljas on korterite hinnad langenud
Tagid:
ühiskond, majandus, hinnad

Peamised teemad