15:55 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
President Vladimir Putin gaasi vastuvõtuterminali ja ujuva regasifitseerimisplatvormi käikulaskmise tseremoonial Kaliningradis

Putin: Kaliningrad muutus energia osas Euroopast sõltumatuks

© Sputnik / Алексей Дружинин
Majandus
lühendatud link
3610

President Vladimir Putin teatas, et Kaliningradi oblasti energeetikasektor on nüüdsest täielikult iseseisev ja Euroopast sõltumatu.

TALLINN, 8. jaanuar – Sputnik. Venemaa riigipea sõnul on viimastel aastatel pööratud rohkesti tähelepanu regiooni energiaga varustatusele ja energiajulgeolekule.

"Muuhulgas on see seotud ka Euroopa Liidu plaanidega Balti riikide eraldamiseks Venemaa energiasüsteemist. Mõsitagi on nende endi asi, millele maksumaksjate raha kulutada," rõhutas ta.

Elektrileviettevõtte Elering Venemaa-poolne partner ei kavatse Tallinnalt elektrivoolu sageduse tagamise eest tasu küsida
© Sputnik / Сергей Мальгавко

"Kaliningradi oblast on nüüdseks täiesti autonoomne ja suudab ise lahendada kõik energiavaldkonna probleemid mitte ainult kütte, vaid ka elektrienergia osas.

Süsteem on valmis ja toimetulek sügis-talveperioodil räägib sellest kõige ilmekamalt," ütles Putin gaasi vastuvõtuterminali ja ujuva regasifitseerimisplatvormi käikulaskmise tseremoonial.

"Ehitatud terminal ja selle taristu, nagu ma juba ütlesin, katab täielikult kõik Kaliningradi oblasti gaasitarbe, vajaduseta kasutada naaberriikide territooriumi läbivaid torujuhtmeid," lisas president.

Euroopa rahakott klõpsas kinni - Balti riigid kurvastavad Brexiti pärast >>

Riigipea märkis, et "terminali väärtust energiajulgeoleku tagamisel ja piirkonna energiavarustuse parandamisel on Kaliningradi geograafilist asukohta silmas pidades raske üle hinnata".

Putin täpsustas, et terminali võimsus - 2,7 miljardit kuupmeetrit aastas - katab täielikult piirkonna vajadused ja kaotab sõltuvuse transiitgaasi tarnetest. 

Samal teemal

Brüsselis allkirjastati Baltimaade elektrivõrgu sünkroniseerimislepe
Tagid:
energiajulgeolek, vedelgaasiterminaal, vedelgaas, gaas, sagedus, BRELL, elekter

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  13
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  21
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  30