01:50 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
President Vladimir Putin gaasi vastuvõtuterminali ja ujuva regasifitseerimisplatvormi käikulaskmise tseremoonial Kaliningradis

Putin: Kaliningrad muutus energia osas Euroopast sõltumatuks

© Sputnik / Алексей Дружинин
Majandus
lühendatud link
4310

President Vladimir Putin teatas, et Kaliningradi oblasti energeetikasektor on nüüdsest täielikult iseseisev ja Euroopast sõltumatu.

TALLINN, 8. jaanuar – Sputnik. Venemaa riigipea sõnul on viimastel aastatel pööratud rohkesti tähelepanu regiooni energiaga varustatusele ja energiajulgeolekule.

"Muuhulgas on see seotud ka Euroopa Liidu plaanidega Balti riikide eraldamiseks Venemaa energiasüsteemist. Mõsitagi on nende endi asi, millele maksumaksjate raha kulutada," rõhutas ta.

Elektrileviettevõtte Elering Venemaa-poolne partner ei kavatse Tallinnalt elektrivoolu sageduse tagamise eest tasu küsida
© Sputnik / Сергей Мальгавко

"Kaliningradi oblast on nüüdseks täiesti autonoomne ja suudab ise lahendada kõik energiavaldkonna probleemid mitte ainult kütte, vaid ka elektrienergia osas.

Süsteem on valmis ja toimetulek sügis-talveperioodil räägib sellest kõige ilmekamalt," ütles Putin gaasi vastuvõtuterminali ja ujuva regasifitseerimisplatvormi käikulaskmise tseremoonial.

"Ehitatud terminal ja selle taristu, nagu ma juba ütlesin, katab täielikult kõik Kaliningradi oblasti gaasitarbe, vajaduseta kasutada naaberriikide territooriumi läbivaid torujuhtmeid," lisas president.

Euroopa rahakott klõpsas kinni - Balti riigid kurvastavad Brexiti pärast >>

Riigipea märkis, et "terminali väärtust energiajulgeoleku tagamisel ja piirkonna energiavarustuse parandamisel on Kaliningradi geograafilist asukohta silmas pidades raske üle hinnata".

Putin täpsustas, et terminali võimsus - 2,7 miljardit kuupmeetrit aastas - katab täielikult piirkonna vajadused ja kaotab sõltuvuse transiitgaasi tarnetest. 

Samal teemal

Brüsselis allkirjastati Baltimaade elektrivõrgu sünkroniseerimislepe
Tagid:
energiajulgeolek, vedelgaasiterminaal, vedelgaas, gaas, sagedus, BRELL, elekter

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  72
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  66
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46