08:21 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Majandus
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
6210

President Vladimir Putin teatas, et Kaliningradi oblasti energeetikasektor on nüüdsest täielikult iseseisev ja Euroopast sõltumatu.

TALLINN, 8. jaanuar – Sputnik. Venemaa riigipea sõnul on viimastel aastatel pööratud rohkesti tähelepanu regiooni energiaga varustatusele ja energiajulgeolekule.

"Muuhulgas on see seotud ka Euroopa Liidu plaanidega Balti riikide eraldamiseks Venemaa energiasüsteemist. Mõsitagi on nende endi asi, millele maksumaksjate raha kulutada," rõhutas ta.

Elektrileviettevõtte Elering Venemaa-poolne partner ei kavatse Tallinnalt elektrivoolu sageduse tagamise eest tasu küsida
© Sputnik / Сергей Мальгавко

"Kaliningradi oblast on nüüdseks täiesti autonoomne ja suudab ise lahendada kõik energiavaldkonna probleemid mitte ainult kütte, vaid ka elektrienergia osas.

Süsteem on valmis ja toimetulek sügis-talveperioodil räägib sellest kõige ilmekamalt," ütles Putin gaasi vastuvõtuterminali ja ujuva regasifitseerimisplatvormi käikulaskmise tseremoonial.

"Ehitatud terminal ja selle taristu, nagu ma juba ütlesin, katab täielikult kõik Kaliningradi oblasti gaasitarbe, vajaduseta kasutada naaberriikide territooriumi läbivaid torujuhtmeid," lisas president.

Euroopa rahakott klõpsas kinni - Balti riigid kurvastavad Brexiti pärast >>

Riigipea märkis, et "terminali väärtust energiajulgeoleku tagamisel ja piirkonna energiavarustuse parandamisel on Kaliningradi geograafilist asukohta silmas pidades raske üle hinnata".

Putin täpsustas, et terminali võimsus - 2,7 miljardit kuupmeetrit aastas - katab täielikult piirkonna vajadused ja kaotab sõltuvuse transiitgaasi tarnetest. 

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

Brüsselis allkirjastati Baltimaade elektrivõrgu sünkroniseerimislepe
Tagid:
energiajulgeolek, vedelgaasiterminaal, vedelgaas, gaas, sagedus, BRELL, elekter

Peamised teemad