15:51 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
Illustreeriv foto

Tööränne Eestisse mullu enam kui kahekordistus

© Sputnik / Алексей Даничев
Majandus
lühendatud link
71 0 0

Möödunud aastal tööränne Eestisse enam kui kahekordistus, kusjuures tooni andsid ukrainlased.

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Kui näiteks 2016. aastal oli lühiajalise töötamise registreerimisi vaid 1782, siis 2017. aastal juba 7510 ning mullu hüppas see näitaja 19 858-ni, vahendas Pealinn viitega BNSle.

Vastavalt politsei- ja piirivalveameti (PPA) äsja avaldatud statistikale oli elamisloa taotlusi mullu 8130, nende hulgas töötamiseksd 2720. Aasta varem olid need näitajad vastavalt 7505 ja 2272, 2016. aastal aga vastavalt 6702 ja 1800.

Pigem mets Rootsis kui pank Ukrainas>>

Nii töö tegemiseks vajalike elamislubade kui ka lühiajalise töötamise registreeringute osas andsid tooni ukrainlased. Lühiajaliselt tulid Eestisse mullu tööle 15 524 inimest Ukrainast, järgnesid Valgevene 1112 ja Venemaa 864 tulijaga.

Mikser: Ukraina lähenemine Euroopa Liidule on meie kõigi huvides>>

Töötamisega seotud elamisloa taotlusi tuli Ukrainast 1619, järgnesid Venemaa 372 ja Valgevene 139 taotlusega.

Lääne valitsused ei usu enam, et Venemaa tagastaks Ukrainale lähiajal Krimmi
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Eestis võib lühiajaliselt töötada välismaalane, kes viibib seaduslikult ajutiselt Eestis (näiteks viisa või viisavabaduse alusel) ja kelle töötamine on enne tööleasumist registreerunud Politsei- ja Piirivalveametis.

Lühiajalise töötamise saab registreerida kuni 365 päevaks 455-päevase perioodi jooksul. Lühiajalise töötamise registreerimine on võimalik pikemaks perioodiks, kui tegemist on õpetaja, õppejõuna töötamisega, teadusliku tegevusega, tippspetsialistina või iduettevõttes töötamisega.

Lühiajalise töötamise hooajatööks saab registreerida kuni 270 päevaks aasta jooksul.

Tagid:
töötaja, töö, ukrainlased, Eesti, lühiajaline

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  13
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  20
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  30