16:04 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
The Economist nimetas Vene rubla kõige alahinnatumaks valuutaks, illustreeriv foto

The Economist nimetas Vene rubla kõige alahinnatumaks valuutaks

© Fotolia / Anton Gvozdikov
Majandus
lühendatud link
40 0 0

Ajakiri The Economist, mis 1986. aastast peale arvestab niinimetatud Big Mac'i indeksit, hindas rubla maailma kõige alahinnatumaks valuutaks.

TALLINN, 11. jaanuar - Sputnik. Big Mac'i indeks määratakse lähtuvalt ostujõu pariteedi ehk ostujõu võrdlemise teooriast, mille kohaselt valuutade vahetuskursid tuleb pikaajalises perspektiivis võrdsustada vastavalt identse toidukorvi maksumusele eri riikides, vahendab RIA Novosti osundusega ajakirjale The Economist.

Saame hakkama ka dollariteta – Ameerika valuutast loobumine kiireneb >>

Niiviisi näitab erinevus Mig Mac'i maksumuses ühe või teise valuuta alahinnatust. Praegu on rubla dollariga võrreldes 70,4% alahinnatud.

Venemaal maksab Big Mac 110,17 rubla (ehk 1,65 dollarit), samal ajal kui USA-s maksab see 5,58 dollarit (ehk 373 rubla). Seega erinevus hamburgeri tegeliku hinna vahel Venemaaj ja USA-s on 70,4%, samas kui eeldatav erinevus valuutakurssides on 19,74%.

Aasta tagasi, 2018. aasta jaanuaris oli rubla alahinnatud 57% võrra.

Seejuures märgib väljaanne, et peaaegu kõik maailma valuutad jäävad dollariga võrreldes alahinnatuks, välja arvatud Šveitsi frank, Norra kroon ja Rootsi kroon.

Forbes: Venemaa majandus on valmis mis tahes sanktsioonideks >>

Näiteks Šveitsi frank on maailma kõige ülehinnatum valuuta (18,7%), kuivõrd selles riigis maksab Big Mac 6,5 ranki (6,7 dollarit).

Samal teemal

Euroopa asus mõtlema dollari ülemvõimu õõnestamisele
Brüssel kavatseb Moskvaga dollari saatuse osas läbi rääkida
USA ettevõtted ei ole aastaga oma kohalolekut Venemaal vähendanud
Tagid:
majandus, Venemaa, valuuta, rubla

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  13
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  21
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  31