07:23 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Majandus
lühendatud link
13320

Paljud sakslased peavad Venemaad endiselt mahajäänud maaks, kuid see on kõigest stereotüüp. Võtame kasvõi taristu: Vene lennujaamad töötavad erinevalt Euroopa omadest nagu kellavärk, rongid sõidavad graafiku järgi ja metroo käib täpselt iga kahe minuti tagant. Moskvas on interneti standardkiirus 100 megabitti, Saksamaal umbes 20 megabitti sekundis.

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. Saksamaal ei peeta Venemaad eriti arenenud riigiks, kuid mõnes taristuvaldkonnas tasuks Saksamaal Venemaalt nii mõndagi õppida. Väljend "mahajäänud Venemaa" pärineb ilmselt juba keskajast.

Venemaa ja progress on enamikule lääne inimestest kokkusobimatud mõisted. Tegelikult on aga juba mitmeid valdkondi, kus Saksamaa võiks Venemaalt üht-teist õppida, kirjutab Saksa ajaleht Handelsblatt.

Kui Berliinis on alates 2006. aastast toimunud uue Berlin-Brandenburg lennujaama ehitusel üks õnnetus teise järel ja ehituse lõppu ikka ei paista, siis Moskvas on neli lennujaama. Viimane neist, Žukovski, avati 2016. aastal. See ehitati valmis vaid kahe aastaga.

"Estonia" direktor: Moskva gastrollideks tuli tellida terve lisarong>>

Moskva lennuliikluse suurimad sõlmpunktid on Domodedovo ja Šeremetjevo lennujaamad. Mõlemad teenindavad rohkem kui 30 miljonit reisijat aastas ja sellele vaatamata toimib pagasi väljastamine seal kiiremini ja tõhusamalt kui näiteks Hamburgis. Ühendus linnaga toimib laitmatult tänu täpsele aeroexpressile.

Saksa raudteede reisijad on üllatunud kuuldes, et rongid ei hiline Venemaal peaaegu mitte kunagi - isegi kui sajab lund. Venemaa Raudteede hinnangul püsib Venemaal keskmiselt üheksa rongi kümnest täpselt graafikus.

Moskva metroorongide intervall on kaks minutit. Kasvava reisijatevooga toimetulekuks on viimase kümne aasta jooksul Moskvas käiku antud ligi 50 uut raudteejaama, lisaks on käivitatud rongide liiklus Moskva ringraudteel. Võrdluseks valmis samal perioodil Berliinis vaid kolm uut jaama.

Tõtake kaema – Moskva kõige külmem festival>>

Venemaa president Vladimir Putin ja Jaapani peaminister Shinzō Abe
© Sputnik / Алексей Дружинин

Lisaks saate kõikides toitlustusettevõtetes ja hotellides ning mõnikord ka lihtsalt avalikes kohtades nautida tasuta WiFi-ühendust. Internet areneb Venemaal kiiresti. Loomulikult on Siberis, asustatud aladest kaugel, suured leviaugud, kuid suurtes linnades on lairiba-internet juba ammu iseenesestmõistetav. Moskvas on interneti standardkiirus 100 megabitti sekundis, Saksamaal aga vaid umbes 20 megabitti.

On arusaadav, et Moskva pole kogu Venemaa ja pealinn on arengutasemelt muudest piirkondadest ees, kuid see näitab, kuhu Venemaa liigub. Tänapäeval saavad moskvalased erinevate rakenduste abil hõlpsalt tasuda auto parkimise või rentimise eest, broneerida vastuvõtuaega arstile, maksta nutitelefoniga restoranis või kauplustes ostude eest.

Muide, Saksamaa kaubandusettevõtete tööaeg tundub Venemaa kodanikele uskumatu. Venemaal töötavad ööpäevaringselt mitte ainult supermarketid, vaid ka mõned kaubanduskeskused, apteegid, lillekauplused ja isegi väikesed koopiate tegemise ärid. Moskvalased saavad šoppamas käia seitsmel päeval nädalas ja isegi pühade ajal.

Tagid:
Moskva, lennujaam, Saksamaa, metroo, Venemaa

Peamised teemad