09:29 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Majandus
lühendatud link
22 0 0

17.−19. jaanuarini osaleb maaeluminister Tarmo Tamm Saksamaal Berliinis toimuval maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil Internationale Grüne Woche, kus Eesti on juba 26. korda järjepidevalt esindatud.

TALLINN, 18. jaanuar — Sputnik. "Osalemine maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil annab võimaluse tõsta Eesti toidu tuntust ja tugevdada kaubandussidemeid välisriikidega. Just kõrge lisandväärtusega toodete ekspordi suurendamine on üks võimalus põllumajanduse kasumlikkuse parandamiseks," sõnas maaeluminister Tarmo Tamm, edastab ministeerium.

Piimatoodete eksport kasvas mullu ligi kolmandiku võrra >>

Grüne Woche raames osaleb maaeluminister Tarmo Tamm kohtumisel Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga, kes tutvustab oma seisukohti digipõllumajanduse teemal. Lisaks on kavas kahepoolsed kohtumised Sloveenia, Ukraina, Hollandi, Läti, Leedu ja Gruusia põllumajandusministritega.

Piim. Illustreeriv foto.
© Sputnik / Александр Кряжев

Laupäeval, 19. jaanuaril võtab maaeluminister Tarmo Tamm osa põllumajandusministrite 11. tippkohtumisest, mille teema on "Digipõllumajandus – nutikad lahendused tuleviku põllumajandusele" (Agriculture Goes Digital – Smart Solutions for Future Farming). Eesti väljapanekut messil korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK).

Messil on väljas lai valik erinevaid Eesti tooteid: piimatooted, lihatooted, kalatooted, aga ka moosid, mesi, kama, leib. Eesti stendi leiab Berliini messikeskuse hallist 8.2.

Maailma suurimate põllumajandus- ja toidumesside hulka kuuluv Rahvusvaheline Roheline Nädal 2018 (Internationale Grüne Woche) toimub 18.–27. jaanuarini Saksamaal Berliinis.

Maaeluminister: kohalik toit on väärtus >>

Maaeluminister Tarmo Tamm lendas möödunud aasta lõpus Hiina, kus ta osales Shanghais toimunud rahvusvahelisel messil, kohtus Hiina põllumajandusminister Han Changfuga ja allkirjastas Hiina Tolliameti asepeadirektoriga linnuliha protokolli, vahendas uduisateportaal Sputnik Eesti.

Samal päeval osaleb Tarmo Tamm Hiina rahvusvahelise messi Import Expo avatseremoonial, mis on Hiina presidendi Xi Jinpingi algatus toetamaks kaubanduse liberaliseerimist, globaliseerimist ning avamaks Hiina turgu kogu maailmale.

Detsembris Poolas peetud kliimakonverentsi eel avaldatud raportis märgiti, et rahvaarvu kasvades on vaja suurendada toidutootmist, kuid põllumajandustoodangu kasvatamine on piiratud ressursside tõttu keerulisemaks muutunud, vahendas uudidtseportaal Sputnik Eesti.

Inimeste toitmine on kliimamuutuse ja maa- ja muude ressursside ammendumise tõttu muutumas aina raskemaks, edastas ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsioon.

"Pärast aastakümneid näljaga võitlemist on see tõsine tagasilöök ja FAO ning teised ÜRO agentuurid on koos liikmesriikide valitsustega ja teiste partneritega väga mures," sõnas FAO peadirektor José Graziano da Silva.

Toidu teema muutub iga aastaga järjest vastuolulisemaks – kogu maailmas tõuseb nii nälgivate kui ülekaaluliste inimeste arv, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu sügisel.

"Kõige rohkem muret ei tekita mitte toidu puudus maailmas, vaid kasvav ebavõrdsus. Samal ajal kasvavad nii nälg, ülekaalulisus kui toidu raiskamine. On selge, et samamoodi edasi minna ei saa, maailm vajab väga suuri muutuseid toidu toomises ja tarbimises," ütles MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ) huvikaitse ekspert Anni Jatsa.

Samal teemal

Eesti toidutööstused tähistavad rahvusvahelist toidupäeva Pariisis
Algab registreerumine Avatud talude päevale
Toidutööstused kutsuvad taas külla
Veterinaar- ja Toiduamet tuvastas toidu võltsimise
Tallinnas toovad robotid toidu ukse taha
Tagid:
kaubavahetus, eksport, majandus, Maaeluministeerium, Tarmo Tamm, põllumajandus

Peamised teemad