14:21 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Majandus
lühendatud link
59 0 0

Peaminister Jüri Ratas suundub teisipäeva, 22. jaanuari õhtul Šveitsi, kus ta osaleb homsest kuni reedeni Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil.

TALLINN, 22. jaanuar — Sputnik. Maailma Majandusfoorum keskendub üleilmastumist puudutavatele küsimustele, mis on tekkinud neljanda tööstusrevolutsiooniga. Foorum toob Davosi kokku riigipead, akadeemikud, rahvusvaheliste suurettevõtete juhid ja kolmanda sektori eeskõnelejad, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Olukorras, kus majanduskasv on aeglustumas, riikidevaheline konkurents tihe, tehnoloogia areng ülikiire ja ettearvamatu ning ökoloogilised mured nõuavad enam tähelepanu, arutavad maailma liidrid võimalusi, kuidas paremini edendada riikide ja regioonide vahelist koostööd.

Lääs on oma püha mõjutusvahendi kaotanud: kes selle üles korjab>>

Peaminister Jüri Ratase sõnul vajavad maailma riikide ees seisvad väljakutsed lahendusi, kuhu panustavad kõik.

"Me teame lähtuvalt oma kogemustest ja suurusest väga hästi, et suured küsimused ei hooli riigipiiridest. Samuti on ka lahendused tihti sellised, mida saab üksteiselt üle võtta, säästmaks nii oma energiat kui ka ressursse. Meile on väga oluline osaleda aruteludel, kus räägitakse kõiki riike puudutavatest küsimustest," sõnas peaminister.

"Ühtlasi saame tutvustada Eesti digiarengut ning jagada meile igapäevast, kuid enamikele maailma riikidele väga erilist e-riigi kogemust," lausus Ratas.

Peaminister Ratas tutvustab Davosis suurettevõtete, riigi- ja valitsusjuhtidele Eesti e-riigi, digitaalse identiteedi ning digiühiskonna kogemust. Peaminister osaleb Euroopa tulevikku ja maailmamajanduse käekäiku ning Euroopa Liidu ja Aafrika riikide koostööd puudutavates aruteludes. Samuti kohtub ta nii Eestisse välisinvesteeringuid teinud ettevõtete esindajatega kui ka võimalike tulevaste välisinvestorite ja koostööpartneritega.

Vene suurettevõtjate kutsumatajätmine tähistab terve ajastu lõppu Davosis>>

Ratasel on teiste seas kavas kohtuda Apple, Uber Technologies, Booking.com, Ericsson, Proteus Digital Health, Accenture, Paypal, Coca-Cola Company, Koç Holding AS ning BenevolentAI juhtidega. Samuti on peaministril plaanis kahepoolsed kohtumised Colombia, Costa Rica, Paraguay ja Uganda presidentide ning Uus-Meremaa peaministriga.

Sputnik Eesti teatas varem, et Venemaa president Vladimir Putin ei ole foorumil osalemise otsust langetanud. Ta külastas viimati Davosit peaministrina - 2009. aastal.

Juhtum Davosis: Ukraina korruptsioon murdis tehisaju oimetuks>>

Ka USA president Donald Trump loobus plaanist Davosesse tulla. Põhjus (või ettekääne) on vastasseis kongressiliikmetest demokraatidega - Mehhiko piirile ehitatavast seinast põhjustatud föderaaleelarve tagasilükkamine, mis on tänaseks viinud USA ajaloo kõige pikema valitsusasutuste töö katkemiseni.

Samuti ei lähe kohale Prantsusmaa president Emmanuel Macron. Reisist loobumist selgitati riigipea liiga tiheda graafikuga, kuigi sahistatakse hoopis "kollaste vestide" jätkuvaist protestidest ja üldrahvaliku arutelu algusest (15. jaanuaril) riigiasutuste töö ja demokraatia tõhususe üle.

Korea Vabariigi presidendil Moon Jae-in-il ei ole kavas juba teist aastat järjest WEF-ile minna.

Peaminister Ratas jõuab Eestisse tagasi reede, 25. jaanuari hilisõhtul.

Tagid:
Jüri Ratas, majandusfoorum, Davos

Peamised teemad