16:13 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Majandus
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
9210

Moskva on sunnitud uuele lepingule Kiieviga gaasitransiidiks Euroopasse alla kirjutama, teatas Ukraina energeetika- ja söetööstuse aseminister Natalja Boiko veebikanali UMN otse-eetris.

TALLINN, 25. jaanuar - Sputnik. Tema hinnangul teeb Venemaa selle sammu ära, sest gaasitransiiti Ukraina kaudu tuleb Nord Stream 2 poolelioleku tõttu jätkata, vahendas RIA Novosti viitega veebikanalile UMN.

Zahharova andis hinnangu USA suursaadiku kirjadele Nord Stream 2 kohta >>

"2020. aasta esimeseks jaanuariks ei saa venelased niikuinii oma kuulsat ja väga kallist Nord Stream 2 torureed valmis. Neil tuleb niikuinii oma gaasi kuidagiviisi Euroopasse transportida. Seda mõistavad eurooplased, seda mõistavad venelased, seda mõistame meie," väitis Boiko.

Ta lisas, et mida kauem Venemaa lepingu sõlmimisega "venitab", seda raskemaks kujunevad lõplikud läbirääkimised.

Nord Stream 2

Nord Stream 2 näeb ette naftajuhtme rajamise läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaale.

USA on selle projekti vastu. Venemaa president Vladimir Putin on seoses sellega öelnud, et USA president lähtub ameeriklaste ärihuvidest LNG tarnimisel Euroopasse.

Uus gaasijuhe plaanitakse rajada toimiva Nord Streami kõrvale. See kulgeb läbi Venemaa, Soome, Rootsi, Taani ja Saksamaa.

Venemaa osapool on ühtlasi korduvalt kinnitanud, et Nord Stream 2 projekt täiesti kaubanduslik ja konkureeriv ega eelda Venemaalt läbi Ukraina Euroopasse suunduva gaasitransiidi lõpetamist.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Tagid:
gaas, leping, Nord Stream 2, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad