05:20 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Majandus
lühendatud link
77 0 0

Euroopa Liidu ja Jaapani ulatuslik kaubanduslepe jõustus reedel, saates märgi, et Brüssel ja Tokyo toetavad protektsionismi kasvades mujal maailmas endiselt vabakaubandust.

TALLINN, 2. veebruar — Sputnik. Leppe jõustumisel kaovad pea kõik tariifid EL-Jaapani kaubavahetuses, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Suurim mõju on sellel Jaapani autode ekspordil Euroopasse ja EL-i põllumajanduskaupade ekspordil Jaapanisse. "Euroopa ja Jaapan saadavad maailmale sõnumi vaba ja õiglase kaubanduse tuleviku kohta," ütles Juncker.

Euroopa Liit ähvardab USA-d kaubanduskõneluste katkestamisega >>

Euroopa Liit ja Jaapan moodustavad kokku pea kolmandiku maailmamajandusest ja see on seni EL-i ajaloo mahukaim kaubanduslepe, luues 630 miljoni elanikuga vabakaubandusala.

Eesti ja Jaapan

Eesti ja Jaapan jagavad sarnaseid demokraatlike väärtusi, samuti kirge uute tehnoloogiate ja digilahenduste vastu, ütles president Kersti Kaljulaid kohtumisel Jaapani peaminister Shinzo Abega mullu jaanuaris, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Euroopa-visiidile saabunud Jaapani peaminister Shinzo Abe külastas  mullu  jaanuaris Tallinna. "Kuigi oleme geograafiliselt kauged, oleme vaimult lähedal," täheldas president kohtumisel Abega.

Peaminister Jüri Ratase sõnul toetas peaminister Shinzō Abe ja teda saatva esindusliku äridelegatsiooni visiit Jaapani investeeringute kasvu Eestisse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tema sõnul on Eesti avatud ja usaldusväärse majanduskeskkonnaga digiühiskond, kuhu Jaapani ettevõtjad on oodatud arendama näiteks e-riigi lahendusi, isejuhtivaid sõidukeid ja tehisintellekti.

Jaapani peaminister Shinzo Abe tuleb Tallinnasse visiidile >>

2019. aastal täitub 100 aastat Eesti ja Jaapani diplomaatiliste suhete sõlmimisest, Jaapan tunnustas Eesti Vabariiki 6. märtsil 1919, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
majandus, vabakaubanduslepe, EL, Jaapan

Peamised teemad