22:54 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Majandus
lühendatud link
68 0 0

Eesti ettevõtete huvi äridelegatsioonide koosseisus riigivisiidil osalemise vastu kasvab, ütles ettevõtlusminister Rene Tammist.

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. Eelmise aasta lõpus käivitus ettevõtetele välisturgude avamise lihtsustamiseks portaal www.visiidid.ee, mis koondab kõiki olulisemaid riigivisiite.

Portaali kaudu saavad ettevõtted neid huvitavatel turgudel avanevate võimalustega pidevalt kursis olla. Paari kuuga on end registreerinud üle 70 Eestis tegutseva ettevõtte, edastas ERR.

Dubai
© Sputnik / Григорий Сысоев

Ettevõtjad toetuvad üha enam saatkondade ja diplomaatide abile>>

Ettevõtlusministri Rene Tammisti sõnul ühendab äridiplomaatia riigi ja ettevõtluse ühise eesmärgi nimel ning parimad tulemused saavutatakse tihedas koostöös.

"Eesti ettevõtete kasvav huvi äridelegatsiooni koosseisus riigivisiidil osalemise vastu on äärmiselt positiivne. Delegatsiooni kuulumine annab ettevõtte võimalikele välispartneritele kindluse, et tegemist on usaldusväärse tegijaga, kellega riik soovib enda mainet siduda," ütles Tammist.

Riik korraldab igal aastal kümneid kõrgetasemelisi visiite, kus äridelegatsiooni koosseisus saavad osaleda ka siinsed ettevõtted. Lisaks visiidi ametlikule programmile ja võimalusele end tutvustada, ärgitab Tammist kasutama ka Eesti välisesinduste abi kontaktide loomiseks ja kohtumiste kokkuleppimiseks, sest sel moel on õigete inimesteni jõudmine sageli oluliselt lihtsam, kui Eestist e-kirja või telefoni teel ühendust luua püüdes.

Ratas jagas Davosis Eesti digi-identiteedi kogemust ja rõhutas riigi tuge innovatsioonile>>

Möödunud aasta diplomaatide ja välisesinduste töö tulemused näitavad, et nii Eesti ettevõtjate huvi välisturgude kui ka välisriikide huvi Eesti toodete ja teenuste vastu on kasvanud, teatas Sputnik Eesti hiljuti viidates välisministeeriumi pressiteenistusele.

Välisminister Sven Mikseri sõnul on välispoliitika üheks kasvavaks fookuseks äridiplomaatia, mille eesmärk on tutvustada meie ettevõtetele koostöövõimalusi välisriikides, aidata neil oma ekspordi-alaseid eesmärke saavutada ning meelitada Eestisse välisinvesteeringuid.

"Valdkond, kus välisriikidel Eestiga on huvi enam koostööd teha, on digi- ja innovatsiooniteemad. Näiteks on meie diplomaatide abiga Eesti infotehnoloogia ettevõtjad jagamas kogemusi ja teadmisi 17 Aafrika riigis kokku 37 projektiga," ütles välisminister Sven Mikser.

Eksport on viimastel aastatel tõusnud. Peamised partnerid on jätkuvalt naaberriigid ja suuremad turud nagu Saksamaa ja Ameerika Ühendriigid. Möödunud aastal pöördusid Eesti ettevõtjad saatkondade poole 780 korral, mis on 34 protsenti enam, kui ülemöödunud aastal. Ka välisriikide ettevõtted näitasid Eesti vastu huvi üle 1744 korral, mis 2017. aastaga võrreldes on kasvanud 21 protsenti.

Juhtum Davosis: Ukraina korruptsioon murdis tehisaju oimetuks>>

Välisvisiitidel osalemise soovi saavad portaali kaudu esitada kõik Eestis registreeritud ja Eesti osalusega ettevõtted.

Eestil on üle maailma 45 välisesindust, millest täiskohaga majandusdiplomaat töötab neljas ning ülejäänutes on äridiplomaatia osa tööülesannetest.

Tagid:
riigivisiit, ettevõte, ettevõtja, Eesti

Peamised teemad