20:24 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Majandus
lühendatud link
132 0 0

Luminoril on Baltimaades kokku praegu umbes 3000 töötajat. 2019. aasta jooksul koondatakse kõikide juhtimistasandite peale kokku Eestis 130, Lätis 250 ja Leedus 420 ametikohta, teatab pank.

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik.  Pärast pankade piiriülese ühinemise lõpuleviimist aasta alguses lihtsustatakse ümberkorralduste teises etapis äriprotsesse, vähendatakse juhtimistasandite arvu, et muuta juhtimisprotsessid lihtsamaks ja selgemaks ning kaotatakse kattuvad töökohad, teatab pank oma kodulehel.

Blackstone omandab enamusosaluse Luminoris >>

Muutusega parandatakse Luminori konkurentsivõimet ja organisatsiooni efektiivsust, samuti vähendatakse oluliselt tegevuskulusid. Ühtlasi plaanitakse ühtlustada oma tehnoloogilisi platvorme, lihtsustada toote ja teenuse portfelli ning tõsta klienditeeninduse kvaliteeti. Samuti vähendatakse meeskondade suuruseid ja leitakse võimalusi uute digitaalsete lahenduste kasutamiseks.

SEB pank
© Sputnik / Вадим Анцупов

Luminor on kollektiivsest koondamisest teavitanud asjakohaseid ametkondi, sealhulgas ametiühinguid Eestis ja Leedus ning finantssektori töötajate ametühingut Lätis.

Kollektiivsed koondamised toimuvad 2019. aasta jooksul ning need viiakse läbi etapiviisiliselt vastavalt kehtivatele õigusaktidele. Muudatused on olulised organisatsiooni edasiseks arenguks.

Luminor teeb kõik endast oleneva, et leevendada koondatavate töösuhte lõpetamise tagajärgi ning pakub koolituste ja personaalsete nõustamiste abil tuge uue töökoha otsimisel. Samuti maksab Luminor lahkuvatele töötajatele lisaks seaduses ettenähtule täiendavat koondamishüvitist, seisab teates.

Coop ja Luminori konkurentsivõime selgub aja jooksul >>

Klienditeeninduse kvaliteedile muutused mõju ei avalda ning töö jätkub tavapäraselt. Kliente hoitakse olukorraga regulaarselt kursis ning kui edaspidi peaks panga toodetes või teenustes midagi muutuma, antakse sellest teada.

Esmaspäeval 2. oktoobril, alustab tegevust Coop Pank, mis ühendab esimesena Eestis panganduse jaekaubandusega
© Sputnik / Вадим Анцупов

Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja. Luminori eesmärk on pakkuda uusi, innovaatilisi pangatooteid ja teenuseid, mis on loodud Eesti, Läti ja Leedu ettevõtete ning inimeste jaoks.

1. oktoobril 2017 alustas tegevust Nordea ja DNB pankade Baltikumi äride ühendamisel tekkinud Luminor pank, mis selle juhtide sõnutsi on unikaalne sellega, et tegutseb üksnes ja kõigi Balti riikide turgudel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Nordea ja DNB pangad leppisid Baltikumi turgudel ühinemises kokku 2016. aasta augustis. Sama aasta oktoobris nimetati Erkki Raasuke ühendpanga juhiks.

Panga peakontor asub Eestis, Lätis ja Leedus on filiaalid. Luminor Group AB tegevjuht Erkki Raasuke ütles avamisel, et järgmise kümne aasta jooksul muutub pangandus tuntavalt.

© Sputnik
Luminor pank alustas oma tegevust 1. oktoobril 2017

 

Samal teemal

Olerex hakkas oma teenindusjaamades sularaha väljastama
Coopi kauplustes saab sularaha välja võtta
Keskpank: finantssektori väiksem seotus Põhjamaadega toob uut tüüpi riske
Tagid:
majandus, koondamine, Luminor pank, pangandus

Peamised teemad