15:14 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Majandus
lühendatud link
95 0 0

USA viis aastat kestnud raske võitlus Venemaa majandusega on tühja jooksnud. Seda aga ei taha Washington kuidagi tunnistada ja asub teisest servast kangutama.

Оleg Obuhhov, raadio Sputnik

Kuivõrd õhepoolsed sanktsioonid pole tulu toonud, haarab USA enesega kaasa Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO). Valgele Majale ei meeldi, et pääs Venemaa turule on USA ekspordi jaoks kuidagi kitsaks jäänud.

USA Senat kiitis heaks uued Venemaa-vastased sanktsioonid >>

Tuleb välja, et Washingtonile ei ole sugugi meeltmööda Venemaa kohaliku tootmistegevuse kasv, igasugused lõivud ja impordimaksud. Igatahes on just sellest juttu USA esindaja kaubanduskõnelustel esitatud aruandes Venemaa kohustuste täitmisest WTO raames.

Nii tahakski küsida: oot-oot, kas jutt käib tõesti Venemaast? Mitte teist endast? Kas mitte Trump ei ole korduvalt kutsunud tootmist USA-sse tagasi tooma?

Et aitab küll välismaa tootjatele maksmisest, on aeg lasta USA oma töörügajatel raha teenida. Kärpida terase, alumiiniumi ja muu importkauba tarneid USA-sse, sillutada teed omadele. Nimelt nõnda Donald Trump ütleski. Ja muuhulgas ka tegi.

a just seda teevad Ameerika Ühendriigid praegugi. Ainult et miskipärast ei meeldi neile sugugi, kui täpselt sedasama teevad vastuseks ka teised riigid.

Ühesõnaga, Ameerika Ühendriigid esitavad WTO-s meie (Venemaa - toim.) peale kaebuse. Mängureeglid on kõigile hästi teada: lihtsalt väita kedagi süüdi olevat, aga tõendid... Eks midagi mõeldakse välja, tühja kah. Peaasi on võimalikult valjusti kisendada, et Moskva rikub jälle kõikvõimalikke eeskirju.

Dollariajastu lõpp: miks Venemaa tonnide kaupa kulda ostab >>

Aga kui juba ei õnnestu Venemaad sundida avama oma turgu ameeriklaste kaupadele, siis saab vähemasti ülemaailmse organisatsiooni lojaalsust testida. On ju Trump juba ähvardanud USA lahkumisega WTO-st, juhul kui too just tema pilli järgi tantsima ei hakka.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Ekspert: mis põhjustab Venemaa ja USA vahelise sõjalise konflikti
Trump: Venemaa vajab USA majandusabi
Riigiduuma vastas Trumpi sõnadele "Venemaa soovist USA-lt abi saada"
Tagid:
WTO, majandus, USA, Venemaa

Peamised teemad