18:43 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Majandus
lühendatud link
Swedbanki rahapesuskandaal (19)
18210

Rootsi ringhäälingu SVT andmeil kahtlustatakse Rootsi pangas Swedbankis ulatuslikku ja süstemaatilist rahapesu, mis kestis pea aastakümne ning oli seotud Danske Banki Balti üksustega.

TALLINN, 20. veebruar — Sputnik. Saates Uppdrag Granskning öeldakse, et Swedbanki ja Danske Banki Balti üksuste vahel liikus vähemalt 40 miljardit Rootsi krooni (3,8 miljardit eurot), vahendab ERR.

Danske vilepuhuja: Eesti finantsinspektsioon muutis maagiliselt arvamust Danske suhtes >>

SVT andmeil toimusid rahapesukahtlusega ülekanded aastatel 2007-2015. Umbes 50 kliendi seas on riiulifirmasid ja ärikliente, kellel puudus äritegevus. Postimehel on andmed üle kümne Swedbank Eesti kliendi seotusest kahtlaste rahavoogudega.

Finantsinspektsiooni juhatus tegi 19. veebruaril Danske Bank A/S-ile ettekirjutuse, millega keelas panga filiaali tegevuse Eestis. Pank peab enda tegevuse Eestis lõpetama kaheksa kuu jooksul alates ettekirjutuse tegemisest, arvestades seejuures filiaali praeguste klientide huve, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teisipäeval rahapesuvastaste reeglite rikkumise tõttu Eestis tegevuskeelu saanud Danske Banki lahkumine Eesti turult ei mõjuta oluliselt Eesti majandust, sest viimaste aastate jooksul on Danske lõpetanud Eestis eraisikutele ja kohalikele ettevõtetele teenuste pakkumise, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Eesti Panga teadet.

Danske panga Eesti filiaali rahapesuskandaal jõudis Saksamaale >>

Danske panga ümber puhkenud skandaali tõttu alustas Eesti prokuratuur 1. juulil Danske panga Eesti filiaali töötajate võimaliku rahapesu asjaolude uurimiseks kriminaalmenetlust. Keskkriminaalpolitsei pidas detsembris Danske rahapesu kriminaalasjaga seoses kinni kokku kümme inimest, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa teavitas juba 2007. aastal Danske panka kahtlastest tehingutest ja klientidest panga Eesti filiaalis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Sellest teatas ajaleht Berlingske viitega pangas läbi viidud uurimise tulemustele. Väljaanne märgib, et 2007. aasta juunis saatis Venemaa Keskpank Taani poolele kirja, milles väljendati muret mitteresidentidest klientide tegevuse pärast Sampo panga Eesti filiaalis, mis veel samal aastal läks Danske panga koosseisu.

Danske Bank asutati 1871. aastal Kopenhaagenis. See on Taani suurim pank ja Põhja-Euroopa oluline pangandusettevõte, millel on filiaalid ka piirkonna teistes riikides. Pangal on rohkem kui 5 miljonit klienti.

Teema:
Swedbanki rahapesuskandaal (19)

Samal teemal

Danske Eesti haru ekstöötaja: pank eiras hoiatusi sihilikult
Danske vilepuhuja: Eesti finantsinspektsioon muutis maagiliselt arvamust Danske suhtes
Kaljulaid: Danske asjas tegid vigu nii Eesti kui Taani järelevalved
Tagid:
rahapesu, majandus, pangandus, Danske Bank, Swedbank

Peamised teemad