09:19 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Majandus
lühendatud link
118 0 0

Saksamaa majandus- ja energeetikaminister Peter Altmeier ütles, et Saksamaa ei ole huvitatud Venemaa-vastastest sanktsioonidest.

TALLINN, 22. veebruar - Sputnik. Ekspert Pavel Tarusin ütles raadio Sputnik eetris, et Lääs kehtestab sanktsioone inertsist ja nad muutuvad üha formaalsemaks.

Saksamaa ei ole sanktsioonidest Venemaa vastu huvitatud, ütles riigi majandus- ja energeetikaminister Peter Altmaier konverentsil "Konkurentsivõimeline Venemaa - uued arenguteed".

Saksamaa poliitikud kutsusid Merkelit üles Venemaa-vastaseid sanktsioone tühistama >>

Tema sõnul ühines Saksamaa sanktsioonidega poliitilistel põhjustel ja EL ühtsuse tõttu. "Me peame töötama poliitiliste suhete muutmise nimel, et ühel päeval jõuda teistsuguste otsusteni," lisas Saksa poliitik.

Hiljuti ütles RIA Novosti allikas Brüsselis, et Euroopa Liit on eelnevalt kokku leppinud individuaalsete sanktsioonide pikendamises järgmiseks kuuekuuliseks perioodiks Ukraina "territoriaalse terviklikkuse rikkumise" eest. Kehtivate piirangute tähtaeg lõpeb 15. märtsil.

Agentuuri allika sõnul lülitakse sanktsioonide all olevate isikute nimekirja veel kaheksa inimest, keda EL peab vastutavaks Kertši väinas toimunud vahejuhtumi eest. Otsuse peab heaks kiitma Euroopa Liidu Nõukogu.

Moskva Riikliku Ülikooli riigihalduse teaduskonna õppejõud Pavel Tarusin ütles raadios Sputnik, et Lääs kehtestab sanktsioone inertsist ja nad muutuvad üha formaalsemaks.

"Lääneriigid mõistavad, et nende majandus sõltub suuresti Venemaa turust, need turud on suures osas kadunud ja nendele tagasipöördumise väljavaated pärast sanktsioonide tühistamist on üsna tõsised. Loomulikult tahaksid nad need sanktsioonid kõrvaldada, kuid probleem ei ole enam majanduslik, vaid poliitiline: mida öelda elanikkonnale, kuidas õigustada oma tegevust, meetmeid, kinnitusi, lubadusi, et "Venemaa peab taganema"," arutleb ekspert.

Provokatsioonid Mustal merel >>

"See tähendab, et sanktsioonidest tuleb loobuda kuidagi oma nägu kaotamata. Läänes on Venemaa demoniseerimise hooratas hoogsalt käima saadud ja avalikkus lihtsalt ei mõistaks, kui talle äkki öelda, et sanktsioonide kehtestamine oli viga, et Venemaa ei ole kohutav, ta on meie sõber ja partner," sõnas ta. 

"Elanikkonna teadvuse inerts on märkimisväärne ja kõike kohe muuta on võimatu. Seetõttu räägitakse palju sellest, et sanktsioonid on vajalikud, kuid nad muutuvad millekski sisutuks ja formaalseks ... Majandus kaasab nagunii kõik koostöö süvendamisse Venemaaga. Läheb aega, sanktsioonid lihtsalt elavad oma aja ära ja keegi ei pööra neile enam tähelepanu," ütles Pavel Tarusin.

25. novembri hommikul rikkusid kolm Ukraina laeva Mustal merel Venemaa riigipiiri ja suundusid ohtlikult manööverdades ja Venemaa piirivalvurite seaduslikke nõudmisi ignoreerides Kertši väina. Venemaa piirivalvurid pidasid laevad, millel oli 22 meremeest ja kaks operatsiooni juhtinud Ukraina julgeolekuteenistuse SBU ametnikku, kinni.

Nad kõik võeti riigipiiri ebaseadusliku ületamise eest vahi alla. Pärast seda süüdistas Kiiev Moskvat agressioonis. Venemaa president Vladimir Putin nimetas juhtumit provokatsiooniks, mida Petro Porošenko vajas oma madala reitingute tõttu Ukrainas.

Samal teemal

Saksa siseluure: Venemaa sooritas küberrünnakud Saksamaa vastu
Saksamaa reageeris Varssavi ja Kiievi üleskutsele peatada Venemaa
Saksamaa endine kantsler Krimmi tunnustamisest Venemaa osana
Enamus Saksamaa ja Itaalia elanikke ei usu "Venemaa ohtlikkusse" Balti riikidele
Tagid:
majandus, sanktsioonid, EL, Venemaa, Saksamaa

Peamised teemad