07:54 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Majandus
lühendatud link
15011

Varem saatsid Venemaa ettevõtted turiste Baltimadesse "ešelonide" kaupa, tänavu on uusaastaks ja 8. märtsiks müüdud ringreiside hulk märgatavalt langenud.

TALLINN, 27. veebruar — Sputnik. Venemaa reisifirmad täheldavad tänavu Baltikumi korraldatud ringreiside osas nõudluse märgatavat kahanemist. Paljud ei tahagi sõita riikidesse, kus Venemaast halvasti räägitakse või kui sõidavadki, siis omal käel, ilma tuusikuteta, ütlevad Venemaa turismitööstuse liidu ajalehe RATA-news poolt küsitletud, edastab Sputnik Latvia.

Tavapäraselt on nõudlust Lätis, Leedus ja Eestis korraldatud puhkuse järele uusaastal ning menukad on olnud need ringreisid 8. märtsil. Sel aastal aga müüakse neid kehvasti.

"Organiseeritud nõudlus ei kasva. Möödunud aasta tulemuste kohaselt oli meil kasvu 10%, kuid mina seda ausalt öeldes et tajunud. Seevastu tänavuste uusaastatuuride müügi kahanemine 30% võrra oli selgesti tajutav," ütles ettevõtte Catmarket direktor Irina Setun.

Sputnik uuris välja, miks vene turistid on Eestist vaimustuses>>

Ta selgitas, et üldine turistide arvukuse kasv Lätis ja Eestis, mida viimastel aastatel sai täheldada, on seletatav omal käel reisijate vooga, reisifirmad on selles suunas aina vähem kaasatud.

"Usun, et Venemaa reisifirmade osaks on selleks hetkeks jäänud kõige enam 2% endistest mahtudest. Kusjuures tegemist on klientidega, kes on seal tavapäraselt puhkamas või ravil käinud. Uute turistide juurdevoolu, kes nende riikidega tutvuda tahaksid, reisifirmadel ei ole," kinnitas Touri direktor Andrei Žarkov.

ABC Tours Russia peadirektor Deniss Kotov hindab olukorda optimistlikumalt, tema arvates on õigem kõnelda mitte läbikukkumisest, vaid seisakust Baltikumi suunal.

"Ei ole kasvu ega kahanemist. Mis põhiline – ei ole ka eeldusi muutusteks," sõnas Kotov.

Vene turistide seiklused Tallinnas>>

Ta lisas, et reisibüroode jaoks ei ole tänane olukord kriitiline, kuna Lätisse, Leetu ja Eestisse korraldatud turismireiside kogumaht, mis reisifirmadele alles on jäänud, on sedavõrd kasin, et sel ei saa olla mingit otsustavat tähendust.

Andrei Žarkovi arvates peitub Baltikumi ringreiside suhtes ilmneva nõudluse languse põhjus Läti, Leedu ja Eesti võimude poolt teostatavas poliitikas.

"Selle suuna põhiliseks sihtrühmaks on 30-40-aastased inimesed ja nemad ei taha täiesti teadlikult sõita sinna, kus Venemaast just kuigi hästi ei kõnelda. Minu hinnanguil võin nimelt see põhjus 75% turistidest reisimast tagasi hoida," ütles asjatundja.

Teiste tegurite seas, mis Baltikumi ringreiside läbimüügi vähenemist on mõjutanud, on euro kõrge kurss ka mooditõusnud reisid igal aastal erinevaisse riikidesse.

Turistid jätsid Soome 2,6 miljardit eurot>>

Venemaa reisifirmad ei näe senimaani eeldusi sellesuunalise nõudluse taastumiseks. Vastupidi, võib oodata organiseeritud voo edasist kahanemist.

"Lähimal ajal tühistab Leedu Venemaa reisibüroode akrediteeringu saatkonnas ja teeb oma naabrite eeskujul panuse omal käel reisijatele. Kahju, sest reisibürood loovad reisijatevoo, uusi turismitooteid, korraldavad reklaami. Seega tuleb meil need, kes on plaaninud sanatooriumipuhkust Leedus, teistesse riikidesse ümber suunata," märkis Deniss Kotov.

Tagid:
Venemaa, Eesti, Baltimaad, turism

Peamised teemad