10:02 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Majandus
lühendatud link
113 0 0

Luminor sulgeb märtsi lõpus Tallinnas asuva Hobujaama pangakontori, lisaks plaanib pank tänavu Eestis sulgeda veel kaks kontorit.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Suletava kontori kliendiportfelli võtab üle panga Liivalaia peakontor. Hobujaamas asuv sularahaautomaat jääb samas oma kohale ka pärast pangakontori sulgemist. Luminori Hobujaama kontor on viimast päeva avatud 29. märtsil, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Blackstone omandab enamusosaluse Luminoris >>

Pärast Hobujaama kontori sulgemist on Luminoril Tallinnas neli kontorit: Liivalaia peakontor ning pangakontorid ka Lasnamäe Centrumis, Rocca al Mare Keskuses ja Kristiine Keskuses. Lisaks on pangal kontorid ka Tartus, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Jõhvis ning sularahavaba nõustamiskeskus Kuressaares. Ühtlasi on pangal üle Eesti 100 sularahaautomaati.

Luminor pank alustab suurkoondamisega
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kolmes Balti riigis tegutsev Luminor teatas veebruarikuu alguses, et koondab kõikide juhtimistasandite peale kokku Eestis 130, Lätis 250 ja Leedus 420 ametikohta. Lisaks vähendab pank tänavuse aasta jooksul Balti riikides pangakontorite arvu seniselt 61 kontorilt 35 kontorile, Eestis väheneb kontorite arv seejuures kolme võrra ning alles jääb kaheksa pangakontorit.

Mullu septembris teatasid Põhjala pangad Nordea ja DNB, et müüvad 60-protsendilise osaluse Baltimaades tegutsevas Luminori pangas USA investeerimishiiu Blackstone erakapitalifondidele, tehingu maht oli ligikaudu 1 miljard eurot. Tänavu jaanuaris andis Euroopa Komisjon erakapitalifirmale selleks ka loa.

1. oktoobril 2017 alustas tegevust Nordea ja DNB pankade Baltikumi äride ühendamisel tekkinud Luminor pank, mis selle juhtide sõnutsi on unikaalne sellega, et tegutseb üksnes ja kõigi Balti riikide turgudel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Nordea ja DNB pangad leppisid Baltikumi turgudel ühinemises kokku 2016. aasta augustis. Sama aasta oktoobris nimetati Erkki Raasuke ühendpanga juhiks.

Coop pank ja Luminor pank alustasid oma tegevust >>

Panga peakontor asub Eestis, Lätis ja Leedus on filiaalid. Luminor Group AB tegevjuht Erkki Raasuke ütles avamisel, et järgmise kümne aasta jooksul muutub pangandus tuntavalt.

© Sputnik
Luminor pank alustas oma tegevust 1. oktoobril 2017

Samal teemal

Coop pank ja Luminor pank alustasid oma tegevust
Tagid:
majandus, pangandus, Luminor pank

Peamised teemad