23:43 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Majandus
lühendatud link
77 0 0

Võltsitud ja piraatkaupade aastane kaubandusmaht maailmas on kerkinud 460 miljardi euroni ehk 3,3 protsendini kogu maailma aastakaubandusest, selgus esmaspäeval avaldatud hinnangust.

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Hinnangu koostasid Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet (EUIPO) ning Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD), vahendab Pealinn BNS-i.

OECD sõnul on võltstoodete maht kasvanud märkimisväärselt, sest alles 2016. aastal moodustasid sellised kaubad üleilmsest kaubandusest 2,5 protsenti.

Ainuüksi EL-is oli võltsitud ja piraatkaupade maht 121 miljardit eurot, mis moodustas 6,8 protsenti kogu bloki impordist. EUIPO andmeil oli 2016. aastal vastav näitaja 5 protsenti.

"Võltsimine ja piraatlus on suur oht innovatsioonile ja majanduskasvule nii EL-i kui ka maailma tasandil," ütles EUIPO juht Christian Archambeau.

Tema sõnul annab arvu kasv põhjust muretseda ning probleemi seljatamine nõuab koordineerimist kõikidel tasanditel.

Võltsitud tooted täidavad Euroopa turge >>

Selle nähtuse tõttu enim kannatavad firmad asuvad peamiselt arenenud majandusega OECD riikides nagu Ühendriigid, Jaapan, Lõuna-Korea ning EL-i riikides.

Salasigarettide vedajat karistati vangistuse ja riigist välja saatmisega >>

Samas kannavad aina enam kahju ka Hiina, Brasiilia ja Hongkongi firmad, lisasid EL ja OECD.

Enim võltsitud ja piraatkaupu ekspordivad Hiina, Hongkong, Araabia Ühendemiraadid, Türgi, Singapur, Tai, India ja Malaisia.

EL-i ja OECD hinnang põhines peaaegu poolel miljonil konfiskeerimisel, mille teostasid kas tolli- või rahvusvahelised korrakaitseametid.

Samal teemal

Europol sai esmakordselt naisjuhi
Tagid:
võltsitud, võltskaup, toll, salakaup

Peamised teemad