17:43 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Majandus
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
103 0 0

Taani-poolne venitamine oma otsusega Nord Stream 2 kohta projekti elluviimise ajakava ei mõjuta, kinnitas Venemaa energeetikaminister Aleksandr Novak Krasnojarski majandusfoorumil.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. "Ei," vastas Novak küsimusele, kas Taani poolt otsusega venitamine Nord Stream 2 projektiettevõtte Nord Stream 2 AG taotluse asjus võib mõjutada projekti elluviimise ajakava, vahendas RIA Novosti.

Ukraina tegi Euroopa Liidule ettepaneku rentida oma gaasihoidlat >>

Nord Stream 2 projekt näeb ette naftajuhtme rajamise läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaale. Uus gaasijuhe plaanitakse valmis ehitada 2019. aastal.

See kulgeb läbi Läänemere rannikul asuvate riikide – Venemaa, Soome, Rootsi, Taani ja Saksamaa – territoriaalvete ning majandusvööndite. Loetletud riikide hulgast on etevõttel Nord Stream 2 AG jäänud ehitusluba saada veel vaid Taanilt.

Novak kõneles investeeringutest LNG-seadmete tootmise lokaliseerimisse

"Me näeme, et umbes 2035. aastaks, lähima 15 aasta jooksul kahekordistub vajadus LNG järele. See tähendab lisanõudlust umbkaudu 200 miljoni tonni võrra. Vastavalt siis keskeltläbi ühe kolmandiku sellest võiks katta Venemaa... 

Meil on selleks kõik olemas, meil on tohutu ressursside varu, eriti Jamalis, Gõdanis... Me suudame oma ressursside arvel müüa kuni 100 miljonit tonni, kasutades seejuures Venemaa seadmeid. Niisugune tegevuskava sai Venemaa Föderatsiooni valitsuse poolt möödunud suvel alla kirjutatud," ütles Novak.

Läbimurre: miks Venemaad enam "toorme-ripatsiks" ei nimetata >>

Asepeaminister Dmitri Kozak andis 1. juunil korralduse esitada etepanekuid LNG-seadmete loomiseks. "See on hiiglaslik tellimus kodumaisele masinaehitusele. See on kompleksne tegevuskava, mis võimaldab luua töökohti, kaasata oma 35–40 miljardi dollari ulatuses investeeringuid ainuüksi LNG segmenti," väitis ta Krasnojarski foorumil, mis toimub 28.–30. märtsini.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

LNG ei lähe mitte: Euroopa soovib veelgi rohkem Vene torugaasi
Miks USA ei suuda naftaekspordis Venemaast mööda minna
Tagid:
vedelgaasiterminaal, Turkish Stream, Nord Stream 2, Nord Stream, vedelgaas, gaasivõrk, gaasijuhe, torugaas, gaas

Peamised teemad