07:19 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Majandus
lühendatud link
83 0 0

USA vajadus kokkuleppe saavutamiseks on suurem kui Hiinal - nad on mures ja kiirustavad hoopis rohkem kui Hiina, märkis ekspert.

TALLINN, 31. märts - Sputnik. USA vajab kaubanduslepingut Hiinaga rohkem kui Hiina, ja seepärast on USA valmis tegema mõningaid järeleandmisi, ütles Pekingi ülikooli riikliku arengu instituudi asedirektor Miaoje Yu Pekingis alanud kaubandusläbirääkimisi kommenteerides RIA Novosti'le.

USA ja Hiina kaubandusvaidluste lahendamiseks peetavate läbirääkimiste kaheksas voor toimus 28. – 29. märtsil Pekingis. USAd esindasid kaubandusesindaja Robert Lighthizer ja rahandusminister Stephen Mnuchin,

Hiinat asepeaminister Liu He. „USA ja Hiina kaubandusläbirääkimised tervikuna kulgesid üsna optimistlikult, sest USA vajadus leppe saavutamiseks on suurem kui Hiinal, nad on mures ja kiirustavad hoopis rohkem kui Hiina.

Pärast mitmeid läbirääkimiste voore peab olema tulemus ette näidata,” usub analüütik.

Miaoje Yu märkis samuti, et arvestades USA soovi jõuda Hiinaga võimalikult kiiresti kokkuleppele, võivad pooled teha vastastikuseid järeleandmisi, näiteks, et Hiina riigiettevõtete reform ei olnud kaubandusläbirääkimiste peamine teema, võib pidada USA-poolseks kompromissiks.“

Hiina oht: veerand triljoni suurune "rööv" >>

Analüütik märkis, et „üks USA nõudmistest on saada Hiina Rahvavabariigilt garantii, et Peking ei hakka kunstlikult jüaani kurssi langetama. Usun, et Hiina pool võib sellega nõustuda, sest ka Peking ise ei taha, et tema valuuta kurss langeks,” ütles ta.

Veidi enne uue läbirääkimistevooru algust ütles USA president Donald Trump, et Hiina kaupadele kehtestatud tollimaksud võivad säilida pikaks ajaks. Miaoje Yu usub, et Ameerika presidendi sõnu ei maksa üle dramatiseerida.

Tema arvates peavad „Ameerika Ühendriigid jõudma võimalikult kiiresti Hiinaga kaubavahetuses kokkuleppele, sest pärast seda hakkab Washington pidama kaubandusläbirääkimisi Jaapaniga.

Kaugeleulatuvaid järeldusi sellest teha ei saa, aga kui rääkida lühiajalisest perspektiivist, siis tooks kokkulepe Hiina-Ameerika kaubandus- ja majandussuhetes ajutise vaherahu ja stabiilsuse vähemalt uue presidendi tulekuni.“

Samal teemal

München: miks võeti "uuenenud maailma liidrit" vastu surmavaikuses
Pekingis algasid Hiina ja USA kaubandusläbirääkimised

Peamised teemad