23:45 05. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Majandus
lühendatud link
11410

Finantsinspektsioon andis kolmapäeval ASile Koduliising üle Euroopa Keskpanga väljastatud krediidiasutuse tegevusloa otsuse. Äriühingu uueks nimeks krediidiasutusena saab Holm Bank AS.

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Krediidiasutuse tegevusluba annab õiguse avalikkuselt kaasata hoiuseid ja muid tagasimaksmisele kuuluvaid rahalisi vahendeid. Klientide hoiustele rakendub Eesti hoiuste tagamise skeem, teatab Finantsinspektsioon oma kodulehel.

Передача лицензии представителю Holm Bank
© Фото : AS Koduliising
Finantsinspektsioon andis kolmapäeval ASile Koduliising üle Euroopa Keskpanga väljastatud krediidiasutuse tegevusloa otsuse

Ühtlasi tunnistas Finantsinspektsioon kehtetuks ASile Koduliising 2017. aasta märtsis väljastatud krediidiandja tegevusloa.

Alates euroala ühtse pangandusjärelevalve loomisest 2014. aastal kuulub krediidiasutustele tegevuslubade väljastamine ja nende tühistamine ning pankades olulise osaluse omandamiseks nõusoleku andmine Euroopa Keskpanga ülesannete hulka.

Finantsinspektsioon alustas Swedbanki kontrollidega
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti puhul teostab Euroopa Keskpank vastavad menetlused koostöös Finantsinspektsiooniga. Kõik luba omavad krediidiasutused on toodud Finantsinspektsiooni veebilehel turuosaliste registris.

"Enam kui 20-aastase tegevusajalooga Liisil on hea meel teatada, et meile on antud panga tegevusluba ning Eesti on saanud juurde uue kodumaise panga," teatab Holm Bank AS oma kodulehel.

"Kõik senised Liisi teenused – järelmaks, väikelaen ja järelmaksu krediitkaart – toimivad kiirelt, lihtsalt ning mugavalt ka edaspidi. Küll aga saame nüüd turule tulla suurema valiku finantsteenustega nii eraisikutele kui ettevõtetele," selgitab ettevõte.

Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse rahapesus

Finantsinspektsioon saatis oma kontrollid teisipäeval Swedbank Eesti peakontorisse. Rootsi ja Eesti finantsinspektsioonide läbivaatamiste tulemustest oleneb suurel määal panga saatus Eestis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti eile.

Luminor pank alustab suurkoondamisega
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti finantsinspektsioon ja Rootsi finantsinspektsioon, mille järelevalve alla Swedbank kuulub, leppisid 21. veebruaril kokku alustada panga suhtes laekunud rahapesusüüdistuste uurimiseks koostööd. Samasisulised lepped sõlmis Rootsi ka Läti ja Leedu järelevalveasutustega.

Kuu aega tagasi analüüsisid Rootsi avaõigusliku televisiooni SVT ajakirjanikud andmeid Swedbanki pangaülekannete kohta, mis toimusid aastail 2007–2015, ja jõudsid järeldusele, et mõned neist on seotud teatud arvetega, mis olid avatud Danske Banki Eesti filiaalis, keda süüdistatakse ulatuslikus rahapesus, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti.

Skandaalist Danskega kirjutas Sputnik Eesti mullu suvel. Siis sattusid peaaegu kõik residentide ülekanded viimase kümne aasta jooksul Danske Banki Eesti osakonnas kogusummas 200 miljardit eurot kahtluse alla.

Samal teemal

Luminor pank alustab suurkoondamisega
Danske rahapesuskandaal
Swedbanki rahapesuskandaal
Luminor sulgeb Tallinnas Hobujaama pangakontori
Tagid:
rahandus, majandus, liising, pangandus, pank

Peamised teemad