12:39 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Majandus
lühendatud link
94 0 0

Venemaa sõjaväe- ja julgeolekuspetsialiste ning nafta- ja gaasiettevõtteid oodatakse koos oma tehnika ja tehnoloogiaga Angoolasse.

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Venemaa ja Angola nõustusid tugevdama koostööd julgeoleku ja kaitse valdkonnas, intensiivistades kahe riigi pädevate asutuste vahelisi konsultatsioone, vahendab RIA Novosti Angola presidendi ametliku Venemaa visiidi kokkuvõtet. 

Neljapäeval kohtusid Moskvas Venemaa ja Angola riigipead Vladimir Putin ja Joao Lourenco. Kõneluste lõpus vastu võetud ühiskommünikee avaldati Kremli veebilehel.

"Lepiti kokku tugevdada koostööd julgeoleku ja kaitse valdkonnas, eelkõige tõhustades Venemaa ja Angola pädevate asutuste vahelisi konsultatsioone," ütleb dokument.

Lourenco: Angola on huvitatud Venemaaga ühisettevõtete loomisest

Samuti peavad Venemaa Föderatsiooni ja Angola presidendid otstarbekaks kaasata Venemaa ettevõtteid vabariigi pakkumustesse nafta- ja gaasiuuringute ning naftatöötlemise seadmetele, jätkab kommünikee.

4 апреля 2019. Президент РФ Владимир Путин и президент Анголы Жоау Лоуренсу (четвертый слева) во время встречи.
© Sputnik / Григорий Сысоев
Venemaa ja Angola riigipead Vladimir Putin ja Joao Lourenco

Dokumentides märgitakse, et riigipead kinnitasid oma huvi arendada energeetikaalast koostööd, eriti nafta- ja gaasivaldkondades.

Lisaks rõhutati korrapäraste ekspertkohtumiste tähtsust geoloogia ning maavarade kasutuse vallas, eesmärgiga jõuda põhjalike arutelude kaudu süsivesinike tootmise alase koostööni.

Samal teemal

Peaminister: Aafrika riikidega koostöö tihendamine on vastastikku kasulik
Tagid:
tippkohtumine, Putin, Venemaa, Lõuna-Aafrika, Aafrika

Peamised teemad