00:51 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Majandus
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
81 0 0

Projekti investeeringute kogumahuks oli pooleteist triljonit rubla, terminali avatseremoonial märgiti, et tegemist on tehnoloogiliselt kõige arenenuma gaasitöötlusettevõttega Läänemere piirkonnas.

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. Leningradi oblastis Võssotskis alustas tööd uus gaasivedude tankeril asuv loodusliku vedelgaasi (LNG) transpordi- ja töötlusterminal Kriogaz-Võssotsk.

Новый терминал по производству сжиженного природного газа в Высоцке (Ленинградская область)
Vedelgaasi transpordi- ja töötlusterminal Kriogaz-Võssotsk

Sellest teavitas Leningradi oblasti administratsiooni ametlik portaal, märkides, et avastart esimesele saadetisele LNG töötlusterminalis sai antud Venemaa presidendi Vladimir Putini poolt videokonverentsi korras.

Riigipea õnnitles sündmuse puhul tseremooniast osavõtjaid ja tänas kõrgtehnoloogilise tootmise elluviimise eest lühikese tähtaja jooksul.

Новый терминал по производству сжиженного природного газа в Высоцке (Ленинградская область)
Vladimir Putin avas esimese Läänemere LNG töötlusterminali Peterburi külje all

"Tegemist on esimese loodusliku vedelgaasi tootmisliiniga Läänemere piirkonnas. Leningradi oblasti jaoks on see oluline projekt," väitis Leningradi oblasti kuberner Aleksandr Drozdenko.

See on käesoleval hetkel piirkonna kõige kõrgtehnoloogilisem gaasimajandusettevõte, vaatamata suurele tootmismahule on LNG tootmises ja vedudes hõivatud vaid 175 töölist. Samas ei ole töötlusterminali tegevus suunatud sugugi üksnes LNG ekspordile Läänemerd pidi.

Leedu saadikud palusid kontrollida vedelgaasi oste Venemaalt >>

Projekti elluviimine võimaldab märgatavalt kiirendada piirkonna autotranspordi üleviimist gaasikütusele. Leningradi oblast on juba kehtestanud olulised soodustused keskkkonnasäästlikule transpordile – transpordimaksu niisugustele autodele on 2019. aasta 1. jaanuarist 50% võrra alandatud, meenutas sellega seoses Drozdenko.

Губернатор Ленинградской области Александр Дрозденко
Губернатор Ленинградской области Александр Дрозденко

Kriogaz-Võssotski tehas on aktsiaseltsi NOVATEK ja AS Gazprombank ühisettevõte. Tehase tootmisvõimsuseks on 660 000 tonni aastas, selle taristu hõlmab LNG hoidlat mahutavusega 42 000 kuupmeetrit ja laadimisdokki, mis suudab vastu võtta tankereid veosemahuga kuni 30 000 kuupmeetrit.

Projekti investeeringute kogumahuks oli üle 500 miljardi rubla (694,4 miljonit eurot). Tehase teine ehitusjärk, mis peab käivitatama 2020. aasta lõpul, näeb ette tootmisvõimsuse 1 140 000 tonni.

President Vladimir Putin gaasi vastuvõtuterminali ja ujuva regasifitseerimisplatvormi käikulaskmise tseremoonial Kaliningradis
© Sputnik / Алексей Дружинин

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, jätkab Venemaa ulatuslikku tööd loodusliku vedelgaasi (LNG) tehaste, terminalide ja töötlusterminalide rajamiseks oma territooriumil.

2019. aasta jaanuaris sai Kaliningradi oblast gaasivarustuse küsimuses autonoomseks tänu Gazpromi uusima loodusliku vedelgaasi (LNG) terminali töölehakkamisele. LNG terminali käivitamise tseremoonial osalesid Venemaa president Vladimir Putin ja Gazpromi juht Aleksei Miller.

Kaliningradi oblast on saanud energeetika valdkonnas täiesti iseseisvaks ja Euroopast sõltumatuks, teatas Putin. Ta täpsustas, et terminali võimsus – 2,7 miljardit kuupmeetrit aastas – katab tegelikult täiel määral piirkonna vajadused ja välistab vähimagi sõltuvuse gaasi transiittarnetest. Olles taganud Kaliningradi oblasti täieliku energiasõltumatuse, ei vaja Venemaa enam Kaliningradi võrkude võrgusageduse reguleerimist Balti riikides.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

LNG ei lähe mitte: Euroopa soovib veelgi rohkem Vene torugaasi
Leedu üritab osta LNG-terminali, mida ta ei vaja
Nord Stream 2
Ameeriklaste LNG ei paku Saksamaale huvi
Tagid:
Leningrad, gaas, Läänemeri, Venemaa, LNG terminal

Peamised teemad