00:06 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Majandus
lühendatud link
41 0 0

Ettevõtluse edendajate konkursiga tunnustatakse edukaid tegevusi ja algatusi, mis inspireerivad ja julgustavad ettevõtjaid arenema. Tegemist oli juba 13. korda toimunud konkursiga ning iga kord on leidunud uusi tegijaid.

TALLINN, 16. mai — Sputnik. Euroopa Ettevõtluse Edendamise auhinna Eesti eelvooru "Tunnusta ettevõtluse edendajat 2019" võitjaiks osutusid žürii valikul e-residentsus ja MTÜ Eesti 2.0 projekt "Suvekool Hüppelaud", teatas Majandus- ja Kommunikatsiooniministerium

MKM-i majandusarengu kantsler Viljar Lubi sõnul tunnustatakse ettevõtluse edendajate konkursiga edukaid tegevusi ja algatusi, mis inspireerivad ja julgustavad ettevõtjaid arenema.

Suvest saab riigile saata ainult e-arveid >>

"Üheks võitjaks ja novembris Helsingisse Euroopa finaali minejaks osutus e-residentlus, mille orginaalsuses, mõjus, ülekantavuses ja skaleeritavuses on raske kahelda ükskõik mis Euroopa või maailma riigis. Teiseks võitnud projektiks oli edukate Eesti idufirmade rajajate entusiasmist sündinud projekt "Suvekool Hüppelaud", mis pakub koolilastele väga praktilisi lahendusi. Sisuliselt räägitakse uuesti meie Skype'i lugu läbi füüsiliste prototüüpide ehitamise," kirjeldas võitjaid žürii esimees Lubi.

Uuring: viiendik töötajaist unistab oma ettevõttest, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tegemist oli juba 13. korda toimunud konkursiga ning iga kord on leidunud uusi tegijaid. Samas võtavad osa ka Eestis juba suureks saanud ettevõtmised, kes on üha enam märkama hakanud konkursi võlu nii Eesti kui Euroopa kontekstis.

"On oluline märgata algatusi mis aitavad elu Eestis edasi viia. E-residentsus on rahvusvahelise mõõtmega, toob Eesti ettevõtetele kliente juurde ning aitab avardada nende ekspordivõimalusi," selgitas e-residentsuse programmi juht Ott Vatter konkursi võitu.

E-residentsuse programmi kaudu annab Eesti teiste riikide kodanikele võimaluse kontrollitult ja läbipaistvalt kasutada siinseid avaliku- ja erasektori e-teenuseid. 2018. aasta lõpuks töötati välja põhjalik e-residentsus 2.0, visioon ja ettepanekud. See näeb e-residentsust kasvava teenuseplatvormina ja suurema koostööruumina e-residentidele. E-residentsusest areneb ka stardiplatvorm Eesti teenuste ja toodete ning kultuuri ekspordiks võimsa kogukonna kaudu, mis ulatub juba täna enam, kui 160-sse riiki maailmas.

"On suur au olla väikese MTÜna riiklikult tunnustatud nii väärikas seltskonnas ning seda suurem on vastutus Hüppelaua suvekooli formaati edasi arendada ja seda tutvustada ka väljaspool Eestit," ütles Hüppelaua suvekooli korraldava MTÜ Eesti 2.0 tegevjuht Ede Tamkivi.

MTÜ Eesti 2.0 on alates 2017. aastast suvekooli Hüppelaud raames viinud Eesti koolinoored kokku tehnoloogiamaailma tippudest praktikutega, kelle juhendamisel saavad noored ehitada ideest valmis käegakatsutava toote. Läbi mõtestatud ühistegevuse tugevdab Hüppelaud sidet end rahvusvahelisel areenil juba tõestanud Eesti tehnoloogiaettevõtete ning kooliõpilaste kui tulevaste tegijate vahel.

EAS: Eesti brändi sõnumid jõudsid enam kui 100 miljoni inimeseni >>

Tänavu osales võistlusel kokku 17 projekti. Euroopa Ettevõtluse Edendamise Auhinna 2019 Eesti eelvooru žüriisse kuulusid MKM majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, EBS-i professor Tiit Elenurm, EAS-i juhatuse liige Sigrid Harjo, Rahandusministeeriumi regionaalala asekantsler Kaia Sarnet ning Teenusmajanduse koja esindaja Evelyn Sepp.

Mullu ettevõtlussektori kasum suurenes. Võrreldes 2017. aastaga suurenes kogukasum enamikul tegevusaladel. Esialgsetel andmetel oli 2018. aastal ettevõtlussektori kogukasum 2,9 miljardit eurot, mis oli 4% suurem kui aasta varem.

Suurima panuse sektori kogukasumisse andsid töötleva tööstuse ning kaubandusettevõtted. Ettevõtlussektori kasumi kasvu pidurdasid enim haldus- ja abitegevus ning ehitusettevõtted.

Maksu- ja tolliamet (MTA) soovitas kõikidel äriühingutel olla valmis Ühendkuningriigi lahkumislepinguta Euroopa Liidust väljumiseks, seejuures peaksid ettevõtted ameti hinnangul viivitamata hindama Brexiti mõju oma tegevusele.

Brexitil on iseäranis suur mõju ettevõtetele, kes kauplevad praegu üksnes piirideta ühtsel turul. Äriühingud, mis planeerivad tulevikus kaubavahetust Ühendkuningriigiga, peavad kolmandate riikidega kauplemiseks arvestama selleks kohustuslike tolliformaalsustega, teatas MTA.

Samal teemal

Seadusemuudatused säästavad riigile ja ettevõtjatele hulga tööaega
Tallinna ettevõtluspäev aitab oma firmat luua
Venemaa ja Eesti ettevõtjad rääkisid eduka äri saladustest
Mullu ettevõtlussektori kasum suurenes

Peamised teemad