04:06 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Majandus
lühendatud link
65 0 0

2016. aastal loodud Film Estonia toetuskava on kasvanud kahe miljoni euro suuruseks fondiks, mille eesmärk on soodustada väliskapitali tulekut Eestisse ning Eesti ja välismaiste filmitootjate koostööd audiovisuaalsete teoste tootmiseks Eestis.

TALLINN, 17. mai — Sputnik. Toetuskava senine analüüs on näidanud, et iga investeeritud euro tuleb välisinvesteeringutena vähemalt kuuekordselt tagasi, teatas Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Tõnis Lukas sõidab reedel, 17. mail Prantsusmaale Cannes'i, kus ta kohtub maailma filmitööstuse esindajatega, teiste seas Cannes'i filmituru juhi Jerome Paillard'iga.

Režissöör Vladimir Kott: Eesti näitlejad on siirad ja kuulekad >>

Täna õhtul Eesti paviljonis toimuval kohtumisel tutvustab minister välisriikide filmitootjatele siinseid toetusvõimalusi, eelkõige Film Estonia toetuskava.

"Eestist leiab väga eriilmelisi võttepaiku - võib sattuda nii keskaegsesse linna kui metsikusse loodusse, nii mahajäetud tootmishoonetesse kui moodsatesse töökeskkondadesse," loetles kultuuriminister Tõnis Lukas põhjusi, mis võiks suunata filmitegijate pilgud veelgi enam Eesti poole.

Eesti Filmi Instituudi juhtimisel esindavad Cannes'is Eestit kümned Eesti filmiprofessionaalid, kes tegutsevad selle nimel, et Eesti film ja meie filmitööstus paistaks maailmas silma. Festivalil luuakse kontakte, otsitakse võimalusi Eesti filmide rahvusvaheliseks levitamiseks ning valitakse filme Eesti publikule. Esindatud on ka piirkondlikud Viru ja Tartu filmifondid, mis meelitavad filmitegijaid kaasrahastusega just neis piirkondades ülesvõetavate filmide jaoks.

72. Cannes'i filmifestival ning sellega paralleelselt toimuv filmiturg kestavad 25. maini.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Suvel hakkavad Tallinnas toimuma Eesti produktsioonifirma Allfilm ja Ameerika kinohiiglase, filmistuudio Warner Bros ühised Hollywoodi filmivõtted. Kohalikke elanikke valitakse massistseenidesse – Sputnik Eesti uuris välja üksikasju.

Suurtele võtetele, mis toimuvad Tallinnas juuni keskel, kutsuti mehi ja naisi vanuses 18 kuni 70 aastat, töö eest tasutakse ning castingule sai end kirja panna kuni 16. maini mitmetes Tallinna ja Harjumaa kultuurikeskustes, aga ka e-posti teel, lisades mõned oma fotod ja kontakttelefoni numbri.

Eesti meedia teatel võib selle filmi režissööriks, kelle nime castingu korraldajad ei maininud, üks kõige tuntumaid kaasaja filmiloojaid Christopher Nolan, kelle portfooliosse kuulub näiteks terve rida Batmani-lugusid ja sõjadraama Teisest maailmasõjast "Dunkirk".

Samal teemal

Eesti režissööri Triškina-Vanhatalo film saadetakse USA-sse Oscarit püüdma
Film Prištinast ajas lääne propaganda raevu
Vene film "Dovlatov" pälvis auhinna Berliini filmifestivalil
Tagid:
kultuur, majandus, välismaa, rahastus, tootmine, film, Kultuuriministeerium

Peamised teemad