21:19 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Majandus
lühendatud link
68 0 0

Ida-Virumaal (Kirde-Eestis) asetleidnud vahejuhtum väga paljudele elektritarbijatele osaks saanud voolukatkestusega osutus üheks viimaste aastate suurimaks sedasorti juhtumiks.

TALLINN, 20. mai — Sputnik. Laupäeval Eleringi alajaamas toimunud avarii järel seiskunud energiaploki ja õlitehase tõttu võis Eesti Energia kannatada kahju kuni 100 000 eurot, ütles ettevõtte juhatuse liige Raine Pajo "Aktuaalsele kaamerale", edastab ERR.

Elektrikatkestus Eesti moodi: ulatuslikud voolukatkestused Ida-Virumaal >>

Pajo sõnul on praegu uurimine veel pooleli, kuid kahju suurusjärguks võib hinnata 50 000–100 000 eurot. Kas Eesti Energia Eleringile ka kahjunõude esitab, ei osanud Pajo veel öelda.

Eleringi juhatuse liige Kalle Kilki sõnul tekitab muret, miks elektrijaamad alajaama rikke tõttu töötamast lakkasid, ning selle põhjus tuleb kindlasti välja selgitada.

Avarii tõttu oli niisiis välja lülitatud üks kahest Eesti Elektrijaama tootmisüksusest ning põlevkiviõlitehase ja elektritootja Enefit280 töö oli erakorraliselt peatatud. Kümned tuhanded maakonna elanikud jäid samas ilma elektrivoolu, -valguse ja internetita.

Nagu RAS Eesti Energia pressiteates öeldakse, oli elektrikatkestuse põhjuseks põleng riikliku elektrivõrkude monopoli Elering alajaamas, mitme tunni vältel jäid täielikult ilma elektrita kümned tuhanded tarbijad, sealhulgas piirkonna suured tööstusettevõtted.

Ühtlasi on teada, et 18. mai õhtul toimunud vahejuhtum ei olnud sel päeval ainuke. 18. mai hommikul jäi peaaegu kuueks tunniks elektrita riigis elanikkonna arvult kolmanda linna Narva üks suuremaid elamupiirkondi.

Tänavu täituvad Narva elektrijaamades tulenevalt Euroopa Liidu tööstusheitmete direktiivi piirangust vanemate energiaplokkide töötunnid, misjärel tuleb need sulgeda - plokkide sulgemise tõttu väheneb põlevkivist elektritootmise maht ja seoses sellega ka põlevkivi kaevandamine ning töö kaotab 150 inimest.

Samal teemal

Eesti Energia sulgeb vanad energiablokid ja kaotab töökohti
Elering saab sünkroniseerimise investeeringuteks esimesed miljonid
Eesti Energia, Päästeamet ning Häirekeskus sõlmisid koostööleppe

Peamised teemad