04:18 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Majandus
lühendatud link
44 0 0

Juhtum on järjekordseks tagasilöögiks Deutsche Banki mainele - pank on juba maksnud sadu miljoneid dollareid trahve rahapesuvastaste reeglite rikkumise ja sanktsioonide eiramise eest ning ettevõte on mitmes riigis samadel põhjustel endiselt uurimise all.

TALLINN, 23. mai — Sputnik. Saksamaa panganduskontsern Deutsche Bank tuvastas, et nende arvutisüsteemis olnud tarkvaratõrge tekitas olukorra, et ligi kümmekond aastat ei saatnud süsteem õiguskaitseorganitele teateid mõnede potentsiaalselt kahtlaste rahaülekannete kohta, vahendab ERR viitega ajalehele Financial Times.

Saksa ajakirjanike käsutuses olevast dokumentatsioonist selgus, et Deutsche Banki 84 kontole tehti koguni 237 ülekannet – nimelt oli Deutsche Bank aastani 2015 Eesti Danske panka korrespondentpank.

Danske panga Eesti filiaali rahapesuskandaal jõudis Saksamaale >>

Deutsche Bank vastas ajakirjanike täpsustavate küsimuste peale, et koostöö Danske Eesti filiaaliga lõpetati seepeale, kui pikema aja vältel jäi silma Danske klientide kahtlustäratavate ülekannete sagenemine.

Frankfurdi prokuratuur ja riiklik kriminaalasjade osakond otsisid 29. novembril läbi Deutsche Banki ruume Frankfurdis. Läbiotsimine tehti seoses rahapesu kahtlusega.

Bloombergi andmeil oli reidi kaasatud 170 inimest. Prokuratuuri teatel puudutab uurimine nn Panama pabereid ja kahtlustus on, et Deutsche Bank aitas oma klientidel luua offshore-kontosid.

Deutsche Panga eks-töötaja on väidetavalt tuvastanud oma pangas mitmeid kahtlasi sularahatehinguid, milles osalesid Donald Trump ja tema väimees Jared Kushner, teatas The New York Times.

Kongress käivitas uue uurimise ja Deutsche Banki aktsiad langesid ajalooliselt madalaimale tasemele. Milles seisneb järjekordsete Trumpi vastu suunatud süüdistuste olemus ja kuidas Venemaa siia puutub - lugege siit.

Samal teemal

Danske rahapesuskandaal
Saksa prokuratuur otsis läbi Deutsche Banki peakontori Frankfurdis
USA ja EL-i kaubandussõjad on seadnud löögi alla Deutsche Banki
Kes küberrünnas Deutsche Telekomi
Deutsche Bank ei katkesta suhteid Venemaa valitsusega
Tagid:
pangandus, majandus, tarkvara, rahapesu, Deutsche Bank

Peamised teemad