19:59 14. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
May tagasiastumise teade pani naela kõikuma

May tagasiastumise teade pani naela kõikuma

© Pixabay /
Majandus
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
44 0 0

Briti peaministri Theresa May teade tagasiastumisest lõi reedel naelsterlingi kõikuma, samas kui aktsiaturud taastusid pärast seda, kui USA president Donald Trump võttis kaubandussõjas Hiinaga lepitava tooni.

TALLINN, 24. mai — Sputnik. Nael kukkus May teate järel korra alla 1,27 dollari, kuid ei langenud siiski neljapäevasele nelja kuu madalaimale tasemele. Valuutakauplejate sõnul on naela hinnas peaministri lahkumine juba kajastunud, vahendas ERR

Naela võib taas langusesse viia see, kui May järeltulijaks valitakse käremeelne Brexiti pooldaja ja endine välisminister Boris Johnson, keda peetakse praegu favoriidiks.

Briti peaminister Theresa May teatas reedel, et lahkub Konservatiivse Partei juhi ametist 7. juunil. "Nüüdseks on mulle selge, et see on riigi parimates huvides, kui edasisi püüdlusi juhiks uus peaminister. Seega teatan ma täna, et astun reedel, 7. juunil tagasi Konservatiivse Partei juhi kohalt," ütles ta. 

Briti peaminister ei suutnud oma peatsest tagasiastumisest teatades pisaraid tagasi hoida.

Konservatiivid ja leiboristid on eri meelt selles, kui tihedad majandussidemed peaksid Ühendkuningriigil pärast EL-ist lahkumist blokiga jääma. Ühendkuningriigi parteiülesed kõnelused Brexiti-leppes kompromissi saavutamiseks lõppesid tulemuseta.

Opositsioonilise Tööpartei esimees Jeremy Corbyn ütles kirjas peaminister Theresa Mayle, et kõnelustes mindi nii kaugele kui võimalik, kuid pooled ei suutnud suuri ploliitilisi erimeelsusi ületada.

Corbyn süüdistas May valitsust nõrkuses ja ebastabiilsuses. "Sinu valitsuse nõrkuse ja ebsatabiilsuse kasv tähendab, et me ei saa olla kindlad milleski, milles me võiksime omavahel kokku leppida," ütles opositsioonijuht. May lubas 17. mail, et määrab juuni alguses kindlaks peaministriametist lahkumise ajakava.

Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma hiljemalt 29. märtsil 2019. 10. aprillil 2019 pikendas Euroopa Ülemkogu Brexiti tähtaega 31. oktoobrini 2019. Euroopa Liidust lahkumine otsustati 2016. aasta juunis toimunud rahvahääletusega, kus lahkumist toetas 51,89% osalenutest.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
Brexit, majandus, nael, tagasiastumine, Theresa May

Peamised teemad