07:14 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Majandus
lühendatud link
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)
49 0 0

Reedel kinnitas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium minister Taavi Aasa osalemist Peterburi majandusfoorumil.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. Majandus- ja taristuminister Taavi Aas osaleb 6.-8. juunini toimuval Peterburi majandusfoorumil. Aas kohtub ka transpordiminisrti Jevgeni Ditrihhiga, vahendab ERR

Möödunud nädalal saatis Aas pöördumise Venemaa transpordiministrile Jevgeni Ditrihhile, kellele tegi ettepaneku arutada Eesti ja Venemaa ministeeriumite vahelise transpordikomisjoni töö jätkamist, kahepoolseid lepinguid raudteel ja maanteel ning raudtee reisijateveo arendamist. Samuti tegi Aas ettepaneku arutada transiidi toomist nii Eesti kui ka Venemaa taristutele.

Lumetuisus kinni jäänud reisirong
© Sputnik / Сергей Красноухов

Oma läkituses Jevgeni Ditrihhile pakkus Taavi Aas arutamiseks neli teemat: transiitvedude suurendamise küsimused, reisijateveo arendamine raudteel, ühise transpordikomisjoni tegevuse jätkamine ning Eesti ja Venemaa raud- ja maanteetranspordi õigusliku raamistiku täiustamine.

Majandusküsimuste ekspert, kunagine eesti teede- ja sideminister Raivo Vare ütles Taavi Aasa ja Jevgeni Ditrihhi eelseisvat kohtumist kommenteerides, et raudteemajanduses kehtib Eesti ja Venemaa vahel juba aastakümneid ajutine kokkulepe ja on viimane aeg seda uuendada.

"Jumal ise käsib seda teha, ammu oli aeg. Ma ütleksin, et seda tuleb teha igal juhul, kõigest hoolimata. Raudteetranspordi lepingud on tehnilised, tüüplepingud. Aga meil sellist praegu ei ole," rõhutas Vare.

2019. aasta aprillis toimus Moskvas pärast pikka vaheaega Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi kohtumine. Balti riikides, sealhulgas Eestis pälvis Kaljulaidi visiit vastakaid hinnanguid.

Teema:
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)

Samal teemal

Venemaa energeetikud on valmis Eestile odavat elektrit tarnima
Jakunin: Eesti laseb ise kolossaalse transiiditulu käest
Miks Eesti esindajad Kasahstani foorumile läksid
Tagid:
Eesti, majandus, Venemaa, majandusfoorum, Peterburi, Taavi Aas

Peamised teemad