05:47 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Majandus
lühendatud link
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)
12420

Sellest, mida võib oodata Eesti Majandus- ja infrastruktuuriministri Taavi Aasa kohtumiselt Venemaa Föderatsiooni transpordiministri Jevgeni Dietrichiga, rääkis tuntud ettevõtja ja Sillamäe sadama kaasomanik Tiit Vähi.

ТАLLINN, 6. juuni — Sputnik. Peterburi Rahvusvahelise Majandusfoorumi (SPIEF) kuluaarides on Eesti tänavu esimest korda üle pika aja ministrite tasandil esindatud. Üritust külastas Eesti majandus- ja infrastruktuuriminister Taavi Aas, kes kohtub Venemaa Föderatsiooni transpordiministri Jevgeni Dietrichiga.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Veel üks Eesti delegatsiooni liige, tuntud ettevõtja ja Sillamäe sadama kaasomanik Tiit Vähi ütles intervjuus Sputnik Eestile, et kui ministrid olid kord juba nõus kokku saama, siis on nad kahe riigi majandussuhete positiivsele arengule häälestatud. Tema arvates võib olemasolevad takistused vastastikusel kokkuleppel kõrvaldada.

Üks SPIEF-2019 paneeliarutelusid, kus osales ka Vähi, kandis nime "Venemaa - Baltikum: teel usalduse ja kasumliku partnerluse suunas". Ettevõtja sõnul jõudsid arutelus osalejad järeldusele, et Eesti ja Venemaa on head naabrid, kes ei tohiks üksteisele kahju tekitada. Vähi rõhutas, et Vene-eesti koostöö on kasulik mõlemale poolele.

Kui Eesti ja Venemaa on kord juba naabrid, siis peaksid nad olema ka head naabrid. Head üleaedsed peaksid aga kohtuma, lisas Tiit Vähi. Sellega seoses rõhutas ta Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi aprillikuu Moskva-visiidi tähtsust, kus ta Venemaa riigipea Vladimir Putiniga kokku sai.

Tiit Vähi: relvastusele ettenähtud raha tuleb anda sünnitusosakondadele >>

Sputniku vestluspartneri sõnul on ebatõenäoline, et riigipead kolme tunni pikkuste läbirääkimiste käigus mõne lõpliku lahenduseni jõudsid, kuid tippkohtumise toimumise fakt ise oli edasiste kontaktide eeltingimuseks.

Aasa ja Dietrichi nõupidamine SPIEF-2019 kuluaarides vaid kinnitab seda. "Ma arvan, et see on juba konkreetsem vestlus," ütles Vähi, lisades, et ministrid saavad vestluse käigus arutada näiteks uute reisiliinide avamise väljavaateid.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, toimub Aasa ja Dietrichi kohtumine Eesti poole algatusel. Teatati, et poliitikud kavatsevad arutada kahe riigi vaheliste täiendavate transiitkaubavoogude ja reisijateveo arendamise küsimusi. Samuti tehakse ettepanek jätkata ühise transpordikomisjoni tööd ning parandada Eesti ja Venemaa vahelise raudtee- ja maanteetranspordi õiguslikku raamistikku.

Teema:
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)

Samal teemal

Peterburi majandusfoorum 2019
Eesti "dessant" Peterburi digitehnoloogia akadeemias
Tagid:
Peterburi, Taavi Aas, Peterburi majandusfoorum, Eesti, Venemaa

Peamised teemad