08:37 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Majandus
lühendatud link
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)
10510

Üks maailma suurimaid põllumajanduskemikaalide tootjaid, Vene ettevõte EuroChem, avas ammoniaagitehase, millest saab Euroopa suurim.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Käitise pidulik avamine Kingissepas, mis asub kõigest kolmekümne kilomeetri kaugusel Eesti piirist, toimus 7. juunil otse Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil (PRMF), teatas ettevõtte pressiteenistus.

Peterburi foorumi EuroChemi stendi ja Kingissepas asuva EuroChem-Loode juhtimiskeskuse vahel toimunud telesilla ajal kandis EuroChemi väetiste üksuse juht Aleksandr Tugolukov ette, et käitis on valmis käivitamiseks. Tööstus- ja kaubandusminister Deniss Manturov andis loa, tseremoonia aukülalised keerasid lahti sümboolse ventiili – ja uus tehas alustas tööd alalisel režiimil.

Leningradi oblasti kuberner Aleksandr Drozdenko, kes osales tehase pidulikul avamisel, rõhutas käitise olulisust.

"Paljud räägivad, et PRMF-il sõlmitakse ainult lepinguid, aga täna näeme reaalset tulemust. Meie käivitasime ettevõtte EuroChem uue ammoniaagitehase ja leppisime kokku tootmisvõimsuste edasises arendamises enam kui 160 miljardi rubla suuruste inversteeringute abil. Kingissepa rajoon jääb uute mastaapsete projektide kasvukeskuseks," ütles ta.

Nagu teatati ettevõttes EuroChem, läheb vähemalt 80 protsenti toodetavast ammoniaagist ekspordiks. Uue tehase toodangu peamised tarbijad on Belgia ja Leedu, samuti Kingissepa linnas asuv tehas Fosforit.

"Uue käitise ehitamise vajadus on põhjendatud Fosforiti vajadustega, sest ammoniaak on üks fosforväetisete tootmisel kasutatavaid põhikomponente," teatati ettevõttest.

Projekti investeeringute kogumaht oli miljard dollarit. Käitises on loodud uusi töökohti, mis vastavad maailma rangeimatele tööstusohutus- ja töökaitsenormidele.

Завод минерально–химического холдинга ЕвроХим по производству аммиака в Ленинградской области
© Фото : ЕвроХим
EuroChem"i ammoniaagitehas Leningradi oblastis

Eesti Keskkonnaministeerium väljendas maikuus muret Pihkva külje alla, Eesti piiri lähedusse plaanitava keemiatehase ehitusplaanide pärast.  Emaettevõtte Titan Groupi plaanide kohaselt kavatsetakse 20 km kaugusele Eesti piirist ehitada tootmisüksus, mis hakkab polüestrist graanuleid ja kilet valmistama.

Eestile teeb muret Pihkva lähistele plaanitav tehas >>

Hetkel on tööstusrajatis projekteerimisetapis. Juba 2022. aastal kavatseb ettevõte toota 168 000 tonni graanuleid ja 70 000 tonni kilet.  Tulevase tehase direktori German Petruško sõnul ei ohusta tehas keskkonda ja loodust.

Teema:
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)

Samal teemal

Peterburi majandusfoorum 2019

Peamised teemad