06:09 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Majandus
lühendatud link
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)
7810

Osavõtt Peterburi rahvusvahelisest majandusfoorumist võimaldas Eesti majandusministril kokku leppida koostöös Moskvaga transpordivaldkonnas, mille tema eelkäijad olid sisuliselt külmutanud.

TALLINN, 8. juuni — Sputnik. Üks tähtsamaid tulemusi, mille Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas saavutas kohtumisel Venemaa transpordiministri Jevgeni Ditrihhiga, oli kokkulepe kahepoolse transpordikomisjoni töö jätkamise kohta.

Tiit Vähi teatas, miks Sillamäe ei ole Euroopa ääremaa, vaid selle keskus >>

Aas kinnitas Vene kolleegile, et Eesti jätkab edaspidigi investeerimist raudtee taristusse, sealhulgas tagab Tallinn-Narva suunal sõidukiirused 120-135 kilomeetrit tunnis, edastas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

"Ühtlasi on oluline jätkata koostööd, et vähendada piiritoimingutele kuluvat aega ja kiirendada seega reisijate liikumist kahe riigi vahel," sõnas Aas.

Minister lisas, et Eesti on endiselt huvitatud võimalikest reisirongiühendusest Pihkva-Petseri-Koidula suunalt, mille saab omakorda ühendada Tartu ja Tallinnaga.

Lisaks tõi minister Aas välja, et lisaks reisijate veole on võimalik edasi arendada ka raudtee kaubavedude koostööd.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Näen perspektiivi kasvatada transiiti läbi Eesti. Meil on piisavalt vabu võimsusi nii raudteel kui ka sadamates kaupade kiireks ja kvaliteetseks käitlemiseks," ütles Aas.

Lisaks arutasid raudtee otseühenduse kokkuleppe uuendamise, maanteetranspordi korraldamise kokkulepe ajakohastamise ning lennu- ja laevaühenduste teemadel. Minister Aas tõstatas ka liisinguautode piiriületuse probleemi, millele Venemaa lubas tolli tähelepanu pöörata.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas osaleb 6.-8. juunini toimuval Peterburi majandusfoorumil. Aasa ja Dietrichi kohtumine Eesti poole algatusel.

Veel üks Eesti delegatsiooni liige, tuntud ettevõtja ja Sillamäe sadama kaasomanik Tiit Vähi ütles intervjuus Sputnik Eestile, et kui Eesti ja Venemaa on kord juba naabrid, siis peaksid nad olema ka head naabrid. 

Kõik artiklid Peterburi majandusfoormi kohta on siin.

Teema:
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)

Samal teemal

Peterburi majandusfoorum 2019
Tagid:
Venemaa, Eesti, Peterburi, Taavi Aas

Peamised teemad