22:32 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Majandus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
52 0 0

Eesti ja Venemaa transiidi taastamiseks on reaalne võimalus, ütles riigiettevõtte Tallinna Sadam juhatuse esimees Valdo Kalm.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Riigile kuuluva AS Tallinna Sadam juhatuse esimees Valdo Kalm kohtus kaheksanda rahvusvahelise purjeregati "Ust-Luuga karikas" raames Eesti ja Venemaa transpordifirmade (Venemaa Raudteed ja Eesti Raudtee) esindajatega. 

Hiina transiidi uus tee - kellele ja mida Eestis kukub, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Lennusadamas toimunud üritusel viibinud Sputnik Eesti korrespondent Svetlana Burceva pani tähele, et Eesti transporditöötajad on oma Venemaa kolleegidega vanad tuttavad ja saavad nendega igati hästi läbi.

Valdo Kalm vastas Sputnik Eesti küsimusele, kas Venemaa ja Eesti transiitliikluse märkimisväärne kasv on võimalik, et head suhted on võimalikud mitte ainult spordis, vaid ka äris ja lisas, et isegi täna teeb Eesti idapoolsete riikidega koostööd mitte ainult kultuuri-, vaid ka ärivaldkonnas.

"Kaubavahetus on globaalne äri ja ei saa olla sellest ahelast väljas. Kõik on võimalik. Me töötame ka täna Venemaa ja Ukrainaga, nii ida, lääne, lõuna, kui ka põhjaga," ütles Kalm.

Jakunin rääkis, millal Eestil uuesti transiidile loota tasub >>

Kalmu sõnul võib kõige olulisemaks pidada Eesti ja Venemaa transpordikomisjoni töö täielikku taastamist, mis toimus Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aasa Peterburi-visiidi käigus. "Minu arvates hakkab komisjon jälle töötama alaliselt ja probleeme lahendama. Loodame selle komisjoni peale väga," ütles Valdo Kalm. 

Lumetuisus kinni jäänud reisirong
© Sputnik / Сергей Красноухов

Ta usub, et selline komisjon suudab kõrvaldada takistused, mis ei lase riikidel säilitada tavapäraseid ärisuhteid (kuhu kuulub ka transiit), seal saab tõstatada palju rohkem teemasid kui ainult veoste vedu. Näiteks tuleks kindlasti arutada ka reisijatevedu.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ja Venemaa transpordiminister Jevgeni Ditrihhi juuni alguses Peterburi Rahvusvahelisel Majandusfoorumil (SPIEF) toimunud kohtumise üks olulisemaid tulemusi oli kokkulepe jätkata kahepoolse transpordikomisjoni tööd. Eesti ja Venemaa transpordi ühiskomisjoni leping allkirjastati 2006. aastal. Eesti ja Venemaa poliitilised erimeelsused on kõigil need aastad ühiskomisjoni regulaarset tööd takistanud.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Vare: Venemaa ja Eesti kaubavahetusel on veel kahanemisruumi
Algas Tallinna Sadama kruiisihooaeg
Algab kohtuprotsess Tallinna Sadama eksjuhtide üle
Raivo Vare: Eesti transiidipump unustage ära
Tallinna Sadama reisijate arv purustas rekordi
Tagid:
kahepoolsed suhted, transpordikomisjon, transiit, Peterburi majandusfoorum, Eesti, Venemaa

Peamised teemad