06:16 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Majandus
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
75 0 0

Ukraina presidendi Vladimir Zelenski esindaja Andrei Gerus pakkus telekanali "112 Ukraina" otsesaates välja uue mooduse Venemaa gaasi ostmiseks.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Eelkõige soovitas Gerus "Opositsiooniplatvormi – Elu eest" juhtidel Juri Boikol ja Viktor Medvedtšukil luua eraettevõte, mis sõlmiks Gazpromiga lepingu ja tarniks gaasi otse Ukrainasse.

"Selleks ei vaja nad ei võimu, ei uut ega vana presidenti, nad vaid peavad gaasi ostma, selle Ukrainasse tooma ja maha müüma. Meie aga kõik plaksutame ja täname teid selle eest," ütles ta.

Samuti lisas Gerus, et reisi ajal Venemaale pidanuks Boiko ja Medvedtšuk kohe Moskvaga lepingu sõlmima. "Kui härrad Boiko ja Medvedtšuk mingisuguses gaasihinnas kokku leppisid, peaksid nad selle kohe paberile panema ja lepingu allkirjastama," märkis ta.

Mõni aeg tagasi teatas Gazpromi juht Aleksei Miller oma valmisolekust müüa Ukrainale sinist kütus odavamalt kui Euroopast saadav gaas. Lõppkasutaja kulud väheneksid seejuures veerandi võrra.

Kuidas kulgeb Nord Stream 2 torude paigaldus >>

Ukraina Naftogazi tippjuht Juri Vitrenko nimetas Venemaa pakkumist "veidraks". Tema arvates olevat Gazpromi gaasi hind sobivast 100 protsendi võrra kõrgem. Ta unustas aga täpsustada, kui palju Euroopa revers-gaasi hind "sobivat" ületab.

Samal ajal on Kiievi ametnikud korduvalt kinnitanud, et neil õnnestus "Venemaa gaasisõltuvusest" vabaneda, kuigi paljud ametiisikud ja poliitikud märkisid, et sellised eneselohutusostud on arusaadavalt kallimad kui otse Venemaalt pärit tarned.

USA senaatorid koostasid Nord Stream 2 vastaste sanktsioonide eelnõu >>

Olemasolevad lepingud Venemaa gaasi tarnimiseks ja transiidiks läbi Ukraina lõppevad 2019. aasta detsembris.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

Gaasipidur: USA tahab Nord Stream 2 vastu uued sanktsioonid kehtestada
Tagid:
Venemaa, Ukraina, Nord Stream 2, gaasitrass, gaas

Peamised teemad