05:20 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Majandus
lühendatud link
11910

Eestlased kavatsevad nõutud summa vaatamata selle suurusele ära maksta. Seejärel on võimalik Venemaa otsus kohtus vaidlustada.

TALLINN, 13. juuni — Sputnik. Vene piirivalvurite kinni peetud ja arestitud Eesti kalalaev "Roxen" jääb Kaliningradi kalasadamas aresti alla kuni Eesti pool ei tasu kautsjonisummat.

ERR teatas viitega laeva omanikettevõtte Morobell OÜ juhatuse liikmele Raivo Baumile, et firma kavatseb nõutud 720 000 eurot ära maksta. Kinnipidamise põhjuseks oli ebaseaduslik kalapüük Venemaa eksklusiivses majandusvööndis.

ütles Baum.

Baum lisas, et tagatise väljamaksmine on Venemaale eelduseks EL liikmesriigi lipu all seilava laeva ("Roxen" sõidab Soome lipu all) vabastamiseks. Ta kinnitas, et laeva kaptenile on esitatud kriminaalsüüdistus ja traalerit käsitletakse kuriteo toimepanemise vahendina. Seetõttu kahtleb Eesti ettevõtte esindaja, et Venemaa laeva isegi pärast kautsjoni maksmist vabastab. 

Kalapüük, illustratiivne foto
© Sputnik / Игорь Зарембо

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse Kaliningradi oblasti piirivalvurid pidasid laeva "Roxen" kinni käesoleva aasta 10. mail.

Piirivalvurid leidsid laevalt üle 7,5 tonni ebaseaduslikult püütud kala. Esialgsetel hinnangutel põhjustasid Eesti kalurid sellega Venemaale kahju 49 miljoni rubla (ligikaudu 680 500 euro).

Eesti pool selgitas oma tegevust navigatsiooniveaga. 23. mail esitasid Venemaa õiguskaitseorganid traaleri kaptenile süüdistuse. Kinnipeetud meeskonnaliikmetele annab abi Eesti konsul Kirsti Anipai-Tõniste.

Samal teemal

Üle kümne aasta saab Peipsi järvel taas tinti püüda
Püüdsid kala? Anna aru!
Traalnoodaga kalapüük Liivi lahes on keelatud
Tagid:
Eesti, kalalaev, tagatisraha, Kaliningrad, arest, Vene Föderatsiooni piirivalve

Peamised teemad