20:38 14. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Suvi Tallinnas

Selgusid Tallinna vaeste ja rikaste linnaosad

© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
117 0 0

Tallinna suurema sissetulekuga elanikud eelistavad elukohana kesklinna ja vaikseid mereäärseid rohepiirkondi, vaesemad tallinlased otsivad peavarju magalarajoonides.

TALLINN, 17. juuni – Sputnik. Tallinna linnaosad eristuvad selgesti elanike sissetulekute järgi, on vaese elanikkonnaga piirkonnad ja jõukate omad, selgub Statistikaameti andmetest

Palgatöötaja kuukeskmine brutotulu mullu suurenes
© Sputnik / Геннадий Мельник

Vastavalt konsolideeritud tabelile on suurima sissetulekuga Kesklinna linnaosa elanikud ning kõige madalama sissetulekuga suurima magalarajooni - Lasnamäe elanikud. Keskmise sissetulekuga pealinlased on sissetuleku vahemikus 1000 kuni 2000 eurot kuus. Seda on enam kui Eesti teistes linades ja asulates.

Tallinna kaheksast linnaosast seitsmes elavad keskmise sissetulekuga (1234 eurot) tallinlased. Kesklinnas ja Pirital ulatub keskmine sisetulek elaniku kohta üle 1600 euro, samas kui Lasnamäe elanikel on see riigi keskmisest 100 euro võrra madalam, seega 1134 eurot.

Tallinna linnaosa Keskmine sissetulek elaniku kohta eurodes

Tallinna linnaosad  ja elanike sissetulekud
Tallinna linnaosad ja elanike sissetulekud

Kui otsida pealinna "kõige rikkamat" elamispiirkonda, võib nendeks lugeda Kloostrimetsa, Kadrioru ja Lepiku kanti, kus keskmiseks sissetulekuks on 1900 eurot elaniku kohta kuus. Kusjuures kui Lepikul kolisid inimesed vastvalminud korrusmajadesse, siis Kadriorus elatakse juba ammu. 

Lepikul ja Kadriorus elavad linna keskmisest nooremad inimesed, siin on elab vähem eakaid ja rohkem noori peresid. Siin elab ka enam kõrgharidusega inimesi.

Kõige madalam keskmine sissetulek oli Paljassaare, Väo ja Side elanikel. Nende piirkondade elanikkonda iseloomustab kõige väiksem kõrgharidusega inimeste osakaal ning suur muulaste ja eakate osakaal.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et töötajad soovisid 2018. aasta arvamusküsitluse andmetel teenida netokuupalgana keskmiselt 1644 eurot kus. Tegelikult teenisid küsitletud keskmiselt 1128 eurot kuus.

Ministeerium tahab riigikassa hüvanguks rikaste seaduserikkujate taskuid tuulutada >>

2017. aastal oli unistuste piiriks 1480 eurot kuus "puhtalt kätte", seega aastaga kasvasid eestimaalaste nõudmised 164 euro võrra, mis on viimase kolme aasta kiireim hüpe.

Uuring hõlmas ühtekokku 9067 inimest, kellest ainult 86% käisid tööl, ülejäänud 14% ka otsis tööd või ei töötanud ühel või teisel põhjusel.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Pirita linnaosavalitsus: Pirita rand tasuliseks ja Lillepi parki uus elamurajoon
Mustamäe linnaosa saab 25-aastaseks
Nõmme: väikelinna atmosfääriga Tallinna linnaosa
Põhja-Tallinn avas uuendatud Stroomi rannapargi
Tagid:
elatustase, linnaosa, Tallinn, sissetulek

Peamised teemad