12:24 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Majandus
lühendatud link
Swedbanki rahapesuskandaal (19)
59 0 0

Swedbank Eesti nõukogu otsustas esmaspäeva õhtul teha muudatused Swedbank Eesti juhatuses. Need on tingitud käimasolevast sisejuurdlusest.

TALLINN, 18. juuni — Sputnik. Nõukogu valis Swedbank Eesti juhatuse esimeheks ja Swedbank Eesti peadirektori kohusetäitjaks Olavi Lepa, kes oli siiani Swedbank Eesti riskijuht.

Panga finantsjuhi kohusetäitjaks ja juhatuse liikmeks valiti Anna Kõuts, kelle senine ametikoht oli Head of Treasury. Nimetatud muutused jõustuvad pärast järelvalveasutuste kinnitust, teatas Swedbank

Swedbank Balti panganduse juht ja Swedbank Eesti nõukogu esimees Charlotte Elsnitzi sõnul tingis tänase otsuse käimasolev sisejuurdlus.

"Samas kinnitan, et pühendume Eestis koos töötajatega oma klientidele ja teistele osapooltele. Eesti on Swedbanki üks neljast koduturust. Me arendame Eesti juhtivat panka pidades silmas nii meie kliente kui ka ühiskonda tervikuna," ütles ta. 

Swedbanki rahapesuskandaal >>

"Nagu varem öeldud, alustas Swedbank põhjalikku sisejuurdlust koostöös välisekspertidega selgitamaks välja, kuidas on varasemalt tõkestatud rahapesu ja rakendatud selle vastaseid meetmed pangas. Swedbank jätkab igakülgset koostööd Rootsi, USA ja Baltikumi erinevate ametivõimudega," lisas Charlotte Elsnitz.

Rootsi ringhääling SVT kajastas veebruaris, et Swedbanki ja Taani panga Danske Bank Eesti filiaali kontode vahel liikus vähemalt 40 miljardit Rootsi krooni ehk umbes 3,8 miljardit eurot kahtlast raha.

Läbi Swedbanki Eesti üksuse liikus kümne aasta jooksul 135 miljardit eurot kõrge riskiga klientide raha, seisab panga enda siseraportis, mis on jõudnud Rootsi ringhäälingu kätte, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsi lõpus.

Norra endise prokuröri poolt Swedbankile koostatud raporti kohaselt olid aastatel 2008-2018 olulised puudused Swedbanki kõrge riskiga mitteresidentide ärile rakendatavates rahapesu vastaste kohustuste rakendamises.

Tänavu 28. märtsil vallandas Swedbank firma presidendi ja tegevjuhi Birgitte Bonneseni ja määras ajutiseks juhiks Anders Karlssoni.

Teema:
Swedbanki rahapesuskandaal (19)

Samal teemal

Swedbanki rahapesuskandaal
Tagid:
rahapesu, pangandus, majandus, Swedbank

Peamised teemad