14:39 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Majandus
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
6202

Valitsus suurendas Kultuuriministeeriumi ettepanekul tagasimaksefondi Film Estonia mahtu ühekordselt ligi viie miljoni euro ulatuses.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Kultuuriminister Tõnis Lukas tegi valitsusele ettepaneku lisada istungi päevakorda täiendav punkt, millega Kultuuriministeerium teeb valitsusele ettepaneku suurendada toetusmeetme Film Estonia mahtu ühekordselt kuni 5 miljonit eurot seoses filmistuudio Warner Bros. Entertainment Inc. filmi "Tenet" võtetega Eestis, edatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Audiovisuaalsektori välisproduktsioonidele suunatud tootmistoetuse tagasimaksefondi loomise kiitis valitsus heaks 2016. aastal kui majandust elavdava toetusmeetme.

Summat ei maksta tagasi enne, kui filmitegijad esitavad täpsed kulud, mis Eestis on tehtud. Tagasimakse eeldus on, et filmiprojektis kasutatakse Eesti filmitegijaid, näitlejaid ja tootmisbaasi, tegemist peab olema Eesti looga või peab Eesti olema filmis kujutatud kui loo sündmuspaik. Kui need tingimused pole täidetud, siis hilisemat tagasimakset tootjale ei toimu.

Nolani film läheb Eestile viis miljonit maksma
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tagasimaksefond on maailmas väga levinud ja selle loomisel arvestati rahvusvahelise praktikaga. Filmitööstust toetavad sarnasel põhimõttel peaaegu kõik Euroopa Liidu liikmesmaad, samuti Põhja- ja Lõuna-Ameerika riigid.

Tallinnast sai tänavu filmikompanii Warner Bros tuntud režissööri Christopher Nolani uue linateose, tööpealkirjaga "Tenet" võttepaik. Filmi sündmustik tiirleb "ülemaailmse spionaaži ümber". Filmi esilinastus on kavandatud 2020. aasta 17. juulile.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart rääkis eksklusiivintervjuus Sputnik Eestile oma suhtumisest Hollywoodi võttegrupi ultimaatumitesse, mis esitati läbirääkimistel Tallinna tänavate sulgemise üle. Hollywoodi võttegrupi katsed Tallinnale oma tingimusi ette kirjutada ei vii kuhugi, ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Mihhail Kõlvart: Hollywoodi ultimaatumid siin ei maksa >>

 Samas rõhutas ta, et Tallinna linnavalitsus pole sugugi selle vastu, et linn oleks maailmakuulsa režissööri ja filmikompanii võttepaigaks: "See on ju ka kultuurisündmus." 

"Aga me tahame teada, mil määral võib see tallinlaste elu keeruliseks muuta, igal juhul tahame me teada võtete ajakava ja konkreetseid piirkondi linnas, mida nendeks võib-olla kasutada kavatsetakse. Linlastele ebamugavuste tekitamist saame lubada ainult mõistlikes piirides. Kui me need mõistlikud piirid paika saame, siis õnnestub ka lahendus leida," ütles Tallinna linnapea.

12. juunil toimusid Hollywoodi filmimeeskonna esimesed proovivõtted Linnahalli lähedal, mis on praeguseks mitte kõige paremas seisukorras. Eesti ajakirjanduses levinud fotode põhjal saab Linnahallist uues filmis Kiievi rahvusooper.

Tallinnas toimuvate filmivõtete ajaks (juunis-juulis) palgatakse ka kuni tuhat G4S turvameest. Rikkujaid ähvardab omavolilise võtteplatsile tungimise eest kriminaalkaristus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)

Samal teemal

Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas
Tagid:
Laagna tee, Tallinn, Eesti, Hollywood, film

Peamised teemad