11:21 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Majandus
lühendatud link
19510

Läti parlamendisaadik Valdis Dombrovskis analüüsis oma riigi valitsuse poliitikat ja jõudis iroonilisele järeldusele sellest, millega lõpeb tema kodumaa võimalik sõda Eestiga.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Eesti on Lätist niivõrd mitmes suunas ees, et "sõda" temaga võib alustada ainult ühel eesmärgil – end vangi anda, leiab Läti Seimi saadik Valdis Dombrovskis.

Portaali Sputnik Latvija teatel on Läti peaminister Krišjānis Kariņš väitnud, et Eesti on rikkunud alkoholiaktsiisi osas Lätiga sõlmitud kokkulepet ja "sõda" alustanud, mistõttu ei jää tema riigil midagi muud üle, kui vastata samaväärse alkoholiaktsiisi langetamisega.

20. juunil kiitis Läti Seim juba esimesel lugemisel heaks aktsiisiseaduse muudatuse, mis näeb ette kange alkoholi aktsiisimäära langetamist 15% võrra. Need seadusemuudatused said Seimi eelarve- ja rahanduskomisjoni poolt koostöös rahandusministeeriumiga tavapärasest kiiremini välja töötatud ja kiirkorras läbi vaadatud.

Sõda Dombrovskise moodi

Seimi saadik Valdis Dombrovskis reageeris kärmelt peaminister Kariņši väljakuulutatud "aktsiisisõjale" ja pajatas oma kodulehel sotsiaalvõrgustikus irooniliselt sellest, kuidas Eestiga õieti "sõda" pidada.

Tema arvates pole Kariņš nähtavasti lihtsalt märganud, et eestlased on juba ammu Läti vastu "sõda" alustanud. "Eestlased alustasid sõda tööjõumaksude osas! Need maksud on neil märgatavalt madalamad kui Lätis!" kirjutas rahvasaadik.

Вячеслав Домбровский
© Sputnik / Sergey Melkonov
Läti Seimi saadik Valdis Dombrovskis

Lisaks sellele märkis ta, et "eestlased alustasid sõda maksuvaba miinimumi osas", mis Eestis on 500 eurot kuus. "Eestlased alustasid sõda teaduse rahastamise vallas! Sellel väikesel riigil õnnestub igal aastal anda teadusele kaks korda rohkem rahastust kui Lätil," jätkas Dombrovskis kaasmaalaste kostitamist "jalustrabavate" argumentidega.

"Eestlased alustasid õpetajate palgasõda! Tuleval aastal on õpetaja alampalgaks Eestis juba 1250 eurot kuus. Meie koalitsioonisaadikud aga lükkasid just nüüd tagasi ettepaneku tõsta õpetajate alampalk vähemasti 750 euroni kuus," meenutas ta.

"Eestlased alustasid kõrgharidussõda! Tartu ülikool on juba ammu maailma 300 parima hulgas! Samas kui mitte ükski meie kõrgkool ei mahu isegi tipp-500 sekka," rõhutas rahvasaadik.

"Eestlased on – kusjuures ülimalt edukalt – alustanud sõda sedavõrd paljudel rinnetel, et ma hakkan kahtlustama, et Kariņši valitsus on lõpuks leidnud Läti edu valemi: Eestiga sõda alustada... ja alla anda," pakkus ta välja.

Miks on Lätist saanud rahvastiku väljarände liider >>

Dombrovskis soovitas Kariņši valitsusele naljatamisi, et kui too on siiski tõsimeeli häälestatud Eestiga "sõjapidamiseks", alustada seda tema poolt ülalpool mainitud seikadest. "Ja siis, ja ainult siis, kui me Eestit kõigil neil rinnetel võidame, saabub aeg mõelda võidule sõjas "kellel on odavam viin," sõnas parlamendisaadik kokkuvõtteks.

Artikli täisversiooni saab lugeda Sputnik Eesti venekeelsel poolel >>

Samal teemal

Eesti tööandjad käituvad viisakalt: lätlased sõidavad tööle Eestisse
Lätlased tahavad võrdsustada alkoholi narkootikumidega
Lätlased jagasid meeldivaid mälestusi "nõukogude okupatsioonist"
Tagid:
poliitika, majandus, Eesti, Läti

Peamised teemad