08:35 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Majandus
lühendatud link
76 0 0

Kahe riigi ministrite kohtumisel otsustati, et ukrainlased on valmis rohkem Eesti kalatooteid tarbima.

TALLINN, 24. juuni — Sputnik. Ukraina on Soome järel teisel kohal Eesti kilu ja heeringa ekspordi poolest ja üha rohkem Eesti kalandusettevõtteid on koostööst huvitatud, teatas Eesti maaeluministeeriumi pressiteenistus viitega minister Mart Järvikule. 

Встреча министра сельской жизни Эстонии и министра аграрной политики и продовольствия Украины в Риме
© Фото : Maaeluministeerium
Eesti maaelu ja Ukraina põllumajandusministri kohtumine Roomas

Järvik arutas Roomas toimunud kohtumisel Ukraina põllumajandus- ja toiduainete ministri Jelena Kovaljovaga riikidevahelist koostööd põllumajanduse ja kalanduse valdkonnas. Ministri sõnul on koostöö Ukrainaga väga hea.

Kohtumise tulemusena otsustati jätkata koostööd, et suurendada Eesti kalatoodete tarneid Ukrainale ametkondadevahelise tegevuskava raames aastateks 2018–2023.

Maaeluminister Mart Järvik osales 21. juunil Roomas toimunud Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu põllumajandusministrite kolmandal nõupidamisel. Pärast kohtumist toimus ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni konverents, kus valiti organisatsioonile uus peadirektor ja esimees. Minister kohtus samuti Alžeeria, Egiptuse, Filipiinide, Kasahstani ja Tuneesia delegatsioonidega. 

Avatud kalasadamate päeva külastas 28 000 kalasõpra >>

Eesti Kalandusliidu juhi Valdur Noormägi sõnul ekspordivad Eesti ettevõtted kohalikke kalatooteid 57 maailma riiki ning Eesti kalandust peetakse teiste riikidega võrreldes konkurentsivõimelisemaks.

Noormägi pööras erilist tähelepanu ka hinnakujundusele kalanduses. Tema arvates on värske kala hind võrreldes teiste toiduainetega Eestis üsna kõrge.

"Kui kohafilee maksab supermarketis 27-28 eurot kilogrammist, siis see on tavalisele 1000-1100 eurose sissetulekuga ostjale kallivõitu," ütles Noormägi ja lisas, et supermarketite suured marginaalid ja üsna suur transpordikulu tõstavad kala letihinna liiga kõrgeks.

Eestis kui Euroopa Liidu riigis kehtivad ranged kalapüügieeskirjad ja -keelud kalaliikide, püügipiirkondade ja hooaja järgi.

Samal teemal

Venemaa nõuab Eesti arestitud kalalaeva eest tagatisraha
Eesti Kalaliit: meil on suur potentsiaal pääseda Venemaa turule
Läänemere kalad on mürgised - kelle süül?
Eesti varustab Ukrainat kilu ja heeringaga
Tagid:
toiduained, kaubad, kalandus, Ukraina, Eesti

Peamised teemad