07:45 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Majandus
lühendatud link
88 0 0

Sisseveokeeld hõlmab Euroopa Liidu, USA ja paljude teiste lääneriikide liha- ja kalasaadusi, mereande, juurvilju, puuvilju ja piimatooteid. Lääs jätkab sanktsioonidesõda, Venemaa põllumajandustootjad tegelevad aga aktiivselt impordiasendusega.

TALLINN, 24. juuni — Sputnik. Vladimir Putin pikendas toiduainete embargot Venemaa-vastaseid sanktsioone rakendavate riikide suhtes. Piiranguid pikendati poolteiseks aastaks – 2020. aasta lõpuni. Vastav määrus avaldati Venemaa õigusaktide ametlikul võrgulehel

2014. augustis kirjutas Putin alla ukaasile, mis keelustas teatud liiki põlumajandussaaduste, toorme ja toiduainete impordi riikidest, mis on rakendanud Venemaa-vastaseid sanktsioone: USA-st, Euroopa Liidust, Kanadast, Austraaliast ja Norrast.

Sisseveokeeld hõlmab liha, kala ja mereande, juurvilju, puuvilju ja piimatooteid. Vastuseks lääneriikide sanktsioonidele Venemaa suhtes on ka Venemaa jätkanud omapoolseid vastumeetmeid.

Venemaa arendab edukalt impordiasendust

Venemaa ei ole ühegi oma välispartneriga tüli kiskunud ega esimesena sanktsioone kehtestanud, lääneriikide Venemaa-vastaste sanktsioonide taustal tegeleb ta aktiivselt impordiasendusega, teatas Venemaa president Vladimir Putin iga-aastases "Otseliinis Vladimir Putiniga" 20. juunil.

Putin tunnistas, et lääne sanktsioonide tühistamist lähiajal oodata ei ole:

Putin lisas, et on ka positiivseid aspekte. Venemaa arendab kujunenud olukorras aktiivselt neid suundi, millele varem tähelepanu ei pööratud. Tema sõnul oli veel kümme aastat tagasi võimatu uskuda, et riik hakkab eksportima 25 miljardi dollari eest põllumajandustoodangut. Täna on see aga tõsiasi.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Maailmapank avaldas tänavu juunis aruande "Maailmamajanduse väljavaated: pingete kasv, investeeringute langus", kus sedastati Venemaa majanduskasvuks 2018. aastal 2,3%, mis on viimase kuue aasta maksimum.

Eesti Kalaliit: meil on suur potentsiaal pääseda Venemaa turule >>

Maailmapanga analüütikud püüavad mõista, kuidas riik, mis ägab viiendat aastat USA ja EL sanktsioonide all, on suutnud sääraseid majandustulemusi näidata.

Nende hinnangul on Venemaa majanduskasv tingitud ülemaailmse naftahinna tõusust ja eksporditulu suurenemisest, aga ka mitme suure energiaprojekti elluviimisest ja Venemaal toimunud jalgpalli maailmameistrivõistlustest.

Maailmapank tõi eraldi esile, et seda näitajat ei mõjutanud Venemaa-vastaste sanktsioonide tugevdamine ega maailma rahandusturu surve.

Samal teemal

Riia endine linnapea kutsus üles valmistuma sanktsioonide tühistamiseks
Austria parlamendis tunnistati Venemaa-vastaste sanktsioonide tarbetust
Vaat, kus lugu: EKRE liitlased lubasid Venemaa sanktsioonid tühistada
Häbiplekk: EL pikendas Venemaa-vastaseid sanktsioone
Tagid:
impordiasendus, toiduained, pikendamine, Vladimir Putin, vastusanktsioonid, Venemaa

Peamised teemad