15:09 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Majandus
lühendatud link
15412

Eesti põllumajandustootjad ei suuda vastu pidada karmile konkurentsile välismaa kolleegidega, kelle toodangu lõpphinda mõjutavad soodsamad kliimatingimused.

TALLINN, 30. juuni — Sputnik. Üks Eesti suurimatest põllumajandusettevõtetest Sagro müüdi ära, sest ta ei pidanud vastu konkurentsile välistootjatega. Sagro aktsiate müügi peamine põhjus oli kodumaise ja importkauba suur hinnavahe, teatab venekeelne ERR.

"Väga palju tomateid tuuakse sisse Hispaaniast, Itaaliast, Hollandist, seega Euroopa keskosast, kus kliima on palju parem ja tootmiskulud mitu korda väiksemad," ütles Strastin.

Rimi müügijuht Margus Amur märkis omakorda, et Eestis sõltub kõik otseselt saagi suurusest ja valmimisperioodist. "Ülejäänud ajal, suuremal osal aastast, peame asendama kohaliku kauba importkaubaga," lisas kaupluseketi esindaja.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et pärast Eesti astumist Euroopa Liitu paljud majandusharud hakanud alla käima, sest tootmine oli algselt orienteeritud ida-, mitte lääneturule. Ühiskonnategelase ja publitsisti Rodion Denissovi sõnul saaks olukorda parandada Venemaaga tihedamat koostööd tehes.

Eesti ja Euroliit: kas otsus ühineda oli õige >>

„Sidemeteta Venemaaga on Eesti turu heaks midagi raske teha,” ütles Denissov Sputnik Eesti pressikeskuses peetud ümarlaual Eesti ELi liikmelisuse eeliste ja puuduste kohta.

Tema sõnul on vaja ka "mingit riiklikku regulatsiooni, oma tootjaid tuleb toetada".

Samal teemal

Eesti ainus piiritusetootja vähendab tootmist poole võrra
Eestisse plaanitakse esimest vetikafarmi
Venemaa ehmatab USA-d teraviljarekorditega
ÜRO: kliimamuutus ohustab toidujulgeolekut
"Toidulaua ebavõrdsus" on küll tuvastatud, kuid lausa "toidurassismi" pole avastatud
Tagid:
EL, tootmine, põllumajandus

Peamised teemad